Drugie zwycięstwo Bouhanniego, Dennis liderem

Francuz Nacer Bouhanni z Cofidisu wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine. To jego drugie zwycięstwo w tej imprezie. Liderem pozostaje Australijczyk Rohan Dennis, z takim samym czasem jak kolega z drużyny BMC Tejay van Garderen (USA).

Specjalizujący się w sprinterskich końcówkach 24-letni Bouhanni na mecie najdłuższego w tegorocznym wyścigu etapu z Anneyron do Sisteron (228 km) wyprzedził o pół roweru Belga Jonasa Van Genechtena oraz Słoweńca Lukę Mezgeca. To jego piąty triumf w sezonie. Wcześniej w Criterium du Dauphine wygrał poniedziałkowy etap w Parc des Oiseaux Villars-les-Dombes.

Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) finiszował w środę w peletonie na 28. miejscu i jest 64. w klasyfikacji generalnej - strata 1.30. Bartosz Huzarski (Bora-Argon) zajął 120. lokatę, tracąc do zwycięzcy 5.09 i po czterech etapach zajmuje 105. pozycję, ustępując liderowi o 8.08.

Tradycyjny, tygodniowy wyścig w Alpach dla części zawodników jest generalnym sprawdzianem formy przed lipcowym Tour de France. W czwartek czeka jego uczestników górski etap z Digne-les-Bains do stacji narciarskiej Par-Loup (161 km), który prowadzi identyczną trasą jak jeden z odcinków tegorocznej Wielkiej Pętli. Impreza zakończy się w niedzielę.