Rajd Sardynii: Sonik najlepszy, Wiśniewski drugi w quadach

Moto

Obrońca Pucharu Świata Rafał Sonik zwyciężył, a Kamil Wiśniewski zajął drugie miejsce, w kategorii quadów w Rajdzie Sardynii. W rywalizacji motocyklistów, dla których była to czwarta runda mistrzostw globu, triumfował Austriak Matthias Walkner.

Walczący o punkty mistrzostw świata juniorów Jakub Piątek z powodu defektu motocykla nie ukończył środowego etapu, ale w czwartek lublinianin dojechał do końcowej mety w San Teodoro, plasując się ostatecznie na 59. miejscu.

Na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIM awansował Sonik. Do zakończenia rywalizacji o trofeum pozostały dwie rundy. Na przełomie sierpnia i września zawodnicy powalczą w Chile, a w październiku w Maroku.

Końcowa klasyfikacja Rajdu Sardynii (po pięciu etapach): motocykliści 1. Matthias Walkner (Austria/KTM) 16:30.26 2. Armand Monleon (Hiszpania/KTM) strata 2.33 3. Helder Rodrigues (Portugalia/Yamaha) 5.05 4. Paulo Goncalves (Portugalia/Honda) 9.10 5. Marc Coma (Hiszpania/KTM) 10.25 6. Jacopo Cerutti (Włochy/Honda) 14.18 ... 59. Jakub Piątek (Polska/KTM) 26:15.45 quady 1. Rafał Sonik (Polska) 20:38.53 2. Kamil Wiśniewski (Polska) strata 19.02 3. Stephane Marthoud (Francja) 52.26