Dwa medale dla Polski w turnieju zapaśniczek!

Sporty walki

W finale kategorii 55 kg Katarzyna Krawczyk przegrała z mistrzynią Europy Sofią Mattson 1:12 i zdobyła srebrny medal. Iwona Matkowska zdobyła brązowy medal w kategorii 48 kg w turnieju zapaśniczek. Polka była zdecydowanie lepsza od Francuzki Julie Sabatie.

Krawczyk rozpoczęła zmagania od ćwierćfinału, w którym wygrała z Francuzką Mathilde Riviere 3:1, a w kolejnej rundzie - z Rosjanką Iriną Ołgonową również 3:1. Nie była jednak w stanie przeciwstawić się dwukrotnej mistrzyni Europy Szwedce Sofii Mattsson i zdecydowanie przegrała walkę finałową 1:4.

Z kolei Matkowska w 1/8 finału wygrała z Rumunką Emilią Vuc 3:0, a następnie z Holenderką Jessicą Blaszką także 3:0. W półfinale uległa 0:4 reprezentantce gospodarzy Marii Stadnik - trzykrotnej medalistce mistrzostw świata (w 2009 roku wywalczyła złoto), która później pokonała w walce o złoto Bułgarkę Elicę Jankową. W decydującym pojedynku Matkowska była lepsza od Francuzki Julie Sabatie - 3:0.

Trzecia z polskich zapaśniczek startujących w poniedziałek Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) zdołała wygrać tylko jedną walkę w kategorii 69 kg - w 1/8 finału z Rumunką Adiną Popescu 3:1. W ćwierćfinale przegrała z mistrzynią olimpijską (72 kg) i brązową medalistką MŚ (69 kg) sprzed roku Rosjanką Natalią Worobiewą i odpadła z rywalizacji.

Polska zdobyła dotychczas cztery medale imprezy w Azerbejdżanie. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła też kajakarska czwórka na 500 m: Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Ewelina Wojnarowska. W sobotę brąz wywalczyła również Maja Włoszczowska w cross-country w kolarstwie górskim.