Baku: Polacy poza finałami konkurencji strzeleckich

Aleksandra Jarmolińska zestrzeliła 71 na 75 rzutków, ale nie wystarczyło to, by zająć miejsce w czołowej szóstce

Żaden z Polaków startujących w sobotnich konkurencjach strzeleckich Igrzysk Europejskich w Baku nie zdołał wywalczyć awansu do finału. Najbliższa tego była Aleksandra Jarmolińska, która zajęła siódme miejsce w eliminacjach skeetu.

Jarmolińska zestrzeliła 71 na 75 rzutków, ale nie wystarczyło to, by zająć miejsce w czołowej szóstce. Najlepsza w eliminacjach Włoszka Diana Bacosi miała stuprocentową skuteczność i wyrównała rekord świata.

Wojciech Knapik zajął 18. miejsce, a Kamil Gersten był 20. w konkurencji strzelania z pistoletu sportowego z 50 m. Do rundy medalowej zakwalifikowała się tylko czołowa ósemka. Złoty medal wywalczył Serb Damir Mikec.

Klaudia Breś, którą w piątek była 13. w strzelaniu precyzyjnym z pistoletu sportowego 25 m, w strzelaniu szybkim zajęła dopiero 26. lokatę w gronie 28 sklasyfikowanych zawodniczek i nie awansowała do dalszej fazy. W finale zwyciężyła Szwajcarka Heidi Diethelm Berger.