FEN 8: Sarara i Odzimkowski poznali rywali!

Sporty walki

Organizacja Fight Exclusive Night ogłosiła rywali Tomasza Sarary oraz Alberta Odzimkowskiego! Zawodnik K-1 zmierzy się z Niemcem Andre Schmellingiem, a „Złoty” skrzyżuje rękawice z Norwegiem Emilem Weberem Meekiem.

Tomasz Sarara, liczący 29 lat, to obecnie najlepszy polski zawodnik kategorii ciężkiej i cruiser. Ma za sobą debiut na arenie FEN i w kwietniu tego roku pokonał niemieckiego zawodnika Niko Falina podczas gali FEN 7 w Bydgoszczy. Sarara z powodzeniem walczył na ringach w Japonii, Holandii czy Rosji. Był też triumfatorem słynnego turnieju bokserskiego dla zawodników sportów walki Biggers Better. Doszedł również do finału turnieju K-1 World GP Europe 2009 i półfinału Tatneft Cup w 2013 roku, gdzie między innymi pokonał obecnego pretendenta do pasa organizacji Glory, Saulo Cavalari z Brazylii, a także trenującego w Holandii Yegisha Yegoiana. Tomek trenuje i występuje pod okiem czterokrotnego mistrza K-1 World GP, Ernesto Hoosta w Team Mr Perfect w Holandii. Na co dzień reprezentuje krakowski klub TS Wisła. Na zawodowej arenie wygrał 32 walki i tylko 7 razy schodził pokonany. 10-krotnie nokautował swoich rywali. Mierzy 186 cm i waży 96 kg.

 

Andre Schmeling to niezwykle waleczny i utalentowany fighter. Mimo 23 lat walczył już ze świetnymi zawodnikami jak Rustemi Kreshnik z Belgii czy Michael Duut z Holandii. Do tej pory wygrał 8 zawodowych walk i tylko dwukrotnie schodził pokonany. Raz też zremisował. W amatorskim Kickboxingu wygrał ponad 20 walk i był Mistrzem Niemiec. Zdobył tytuł Mistrza Europy WFMC w 2014 roku. Niemiec waży 95 kg i mierzy 183 cm.

 

Albert Odzimkowski reprezentujący Szkołę Walki Drwala i Cross Fight Radom uchodzi za ścisłą czołówkę polskiej wagi półśredniej. Wychowanek Radomskiego Klubu Taekwondo rozpoczął profesjonalną karierę w 2010 roku i w kolejnych siedmiu walkach był niepokonany. Ostatnio jednak nie wiedzie mu się najlepiej. Na początek zaliczył porażkę z zawodnikiem UFC Mickaelem Leboutem, a na FEN 7 pzegrał przez poddanie z Mindaugasem Verzbickasem. Teraz jedna jest w pełni sił i deklaruje stuprocentową dyspozycję.


Zadanie nie będzie łatwe, bo w drugim narożniku pojawi się Emil Weber Meek. Norweg może pochwalić się rekordem 5-1-1. Ostatnia walka na Arenie Berserkerów 7 z Piotrem Danelskim zakończyła się jego porażką, ale organizatorzy zmienili werdykt na No Contest. Meek zapowiada, że walka z Odzimkowski na pewno skończy się przed czasem.

Albert jest twardym zawodnikiem z siedmioma zwycięstwami na koncie. Nie mogę się doczekać tej walki i zanotowania cennej wygranej z mocnym przeciwnikiem. Jestem lepszy od niego w każdej płaszczyźnie; zarówno w stójce, parterze jaki i w zapasach. Nie widzę możliwości, by przetrwał ze mną całe trzy rundy - oświadczył Meek.

Podczas FEN 8 w kołobrzeskiej hali Milenium kibice zobaczą 11 pojedynków; 8 w karcie głównej i 3 w undercardzie. Poza wspomnianymi zawodnikami 31 lipca wystąpi wielu utalentowanych zawodników młodego pokolenia m.in. Paweł Kiełek, Wojciech Janusz, Maciej Różański czy Paweł Żelazowski.

Maciej Turski, FEN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze