Podbeskidzie wróciło do gry. Zmiany kadrowe?

Piłka nożna
Podbeskidzie wróciło do gry. Zmiany kadrowe?
fot. CyfraSport

Podbeskidzie Bielsko-Biała wznowiło w poniedziałek treningi po trzytygodniowej przerwie urlopowej. Podopieczni Dariusza Kubickiego spotkali się w podbielskich Dankowicach, gdzie po krótkiej odprawie i lekkim rozruchu zaczęli zajęcia z piłką.

Na pierwszym treningu pojawili się m.in. zawodnicy, których Podbeskidzie w minionym sezonie wypożyczyło do innych zespołów. To napastnicy Mateusz Janeczko, występujący przez rok w Termalice Bruk-Bet Nieciecza i Sebastian Bartlewski, grający w Dolcanie Ząbki. Było też czterech piłkarzy zainteresowanych dołączeniem do zespołu.

 

W zajęciach uczestniczyli jeszcze piłkarze, których kontrakty wygasają w czerwcu, ale klub nie zamierza ich przedłużać. To m.in. bramkarze Michal Peskovic i Richard Zajac, obrońcy Tomasz Górkiewicz i Dariusz Pietrasiak, pomocnik Sylwester Patejuk i napastnik Krzysztof Chrapek.

 

W Dankowicach nie było natomiast Piotra Tomasika, który będzie reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Z Podbeskidziem pożegnał się napastnik Wojciech Trochim. W przyszłym sezonie zagra w GKS Katowice. W pierwszym treningu nie uczestniczył także 32-letni bramkarz Radosław Cierzniak, ostatnio związany z klubem szkockiej Premiership Dundee United, który jest bliski zawarcia umowy z „Góralami”.

 

Bielszczanie już w środę rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Rywalem będzie beniaminek opolsko-śląskiej III ligi LZS Piotrówka. Podczas przygotowań do nowego sezonu formę Podbeskidzia sprawdzą również drugoligowcy - Puszcza Niepołomice (27 czerwca) i GKS Tychy (1 lipca), beniaminek ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza (4 lipca), MFK Frydek-Mistek, który występuje na zapleczu czeskiej ekstraklasy (8 lipca), a także GKS Katowice oraz słowacki klub ekstraligi MFK Rużomberok (oba spotkania 10 lipca).

 

Podczas przygotowań zespół wyjedzie 29 czerwca do Rybnika na dziesięciodniowe zgrupowanie.

 

Podbeskidzie w minionym sezonie uplasowało się na 13. miejscu. W pierwszej kolejce „Górale” zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze