Portugalia w finale Euro! Rozgromili Niemców

Piłkarze Portugalii awansowali do finału rozgrywanych w Czechach młodzieżowych mistrzostw Europy (do lat 21). W półfinale rozgromili w Ołomuńcu reprezentację Niemiec 5:0. Ich rywalem w decydującym spotkaniu będzie Szwecja, która pokonała w Pradze Danię 4:1.

Bramki dla Portugalczyków zdobyli kolejno: Bernardo Silva (25'), Ricardo Pereira (33'), Ivan Cavaleiro (45'+1), Joao Mario (46') i Ricardo Horta (71'). Niemcom nie pomógł fakt, że w ich zespole wystąpili m.in. bramkarz Barcelony Marc-Andre ter Stegen, Emre Can z Liverpoolu, Kevin Volland z Hoffenheim oraz mistrz świata seniorów z 2014 roku Matthias Ginter (obecnie Borussia Dortmund). Od 75. minuty Niemcy grali w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Leonardo Bittencourta.

Drugi półfinał również zakończył się wysokim wynikiem - Szwecja pokonała wieczorem Danię 4:1. Gole dla reprezentacji "Trzech Koron" strzelili: John Guidetti z rzutu karnego (23), Simon Tibbling (26), Robin Quaison (83) oraz w doliczonym czasie Oscar Hiljemark (90+5). Jedyne trafienie dla Danii zaliczył w 63. minucie - przy stanie 0:2 - Uffe Bech.

Spotkanie finałowe odbędzie się 30 czerwca o godz. 20.45. Wszyscy półfinaliści mistrzostw Europy U-21 zapewnili sobie udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.