Złoty medal dla Polaka!

21-letni Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) został u wybrzeży Mondello na Sycylii mistrzem Europy w windsurfingowej klasie RS:X. Broniący wywalczonego rok temu tytułu 34-letni Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął w generalnej klasyfikacji ósme miejsce.

Tarnowski utrzymał prowadzenie w wyścigu medalowym, w którym wzięło udział 10 najlepszych deskarzy. W ostatnim starcie ósmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Europy był co prawda dopiero piąty, ale nie przeszkodziło mu to w wywalczeniu złotego medalu.

Z kolei Myszka zajął w wyścigu medalowym trzecią pozycję i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Szanse na podium mają także Polki. Przed wyścigiem medalowym prowadzi Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która ma punkt przewagi na Brytyjką Bryony Shaw i dwa nad Zofią Klepacką (YKP Warszawa). Siódma jest Maja Dziarnowska (SKŻ).