Kręcina przestał być dyrektorem Piasta, będzie doradcą

Piłka nożna
Kręcina przestał być dyrektorem Piasta, będzie doradcą
fot. cyfrasport

Zdzisław Kręcina zakończył we wtorek pracę w charakterze dyrektora generalnego Piasta Gliwice. Były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie teraz doradzał zarządowi i radzie nadzorczej klubu.

Kręcina dyrektorem w Piaście był od 21 marca 2014. Początkowo został zatrudniony na trzy miesiące, potem umowa została przedłużona o rok, do 30 czerwca 2015.

 

- Ta zmiana to była wspólna decyzja obu stron. Zdzisław Kręcina na pewno teraz nie będzie bywał codziennie w klubie. Funkcji dyrektora generalnego na razie nikt nie przejmie - powiedział rzecznik Piasta Mateusz Małek.

 

Kręcina z PZPN był związany od 1983 roku, a od 1999 w roli sekretarza generalnego. Tę funkcję pełnił nieprzerwanie do 30 listopada 2011. Wówczas został odwołany przez zarząd z powodu burzy wokół PZPN wywołanej publikacją nagrań dokonanych przez współpracującego ze związkiem Grzegorza Kulikowskiego. Miały one sugerować, że prezes Grzegorz Lato i Kręcina mogli dopuścić się korupcji przy jednym z przetargów na budowę nowej siedziby.

 

W grudniu 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w tej sprawie. W 2008 roku Kręcina kandydował na stanowisko prezesa PZPN. Zyskał spore poparcie, ostatecznie przegrał tylko z Grzegorzem Latą. Cztery lata później również stanął w szranki do walki o szefostwo w piłkarskiej centrali. W drugiej turze głosowania zajął czwarte miejsce z poparciem 12 delegatów.

Az, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze