FEN 8: Maciej Różański - Ireneusz Cholewa na gali w Kołobrzegu!

Sporty walki
FEN 8: Maciej Różański - Ireneusz Cholewa na gali w Kołobrzegu!
fot. FEN

Organizacja Fight Exclusive Night zapowiedziała kolejny pojedynek MMA w wadze średniej do jakiego dojdzie podczas gali FEN 8 "Summer Edition" w Kołobrzegu w dniu 31-go lipca. W hali Millenium skrzyżują rękawice: utalentowany, 26-letni Maciej Różański z Bekserkers Team Szczecin i liczący 33 lata, doświadczony Ireneusz Cholewa reprezentujący klub Wardogs Lubliniec oraz Wydra-Gym Częstochowa.

Maciej Różański to nie tylko zawodnik MMA, ale także bardzo utalentowany grappler. Jest medalistą wielu krajowych zawodów BJJ. Zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2008 roku, gdy w debiucie na niemieckiej gali Fight Club Berlin 12 pokonał przed czasem Czecha, Lukasa Jandę. Od tego momentu Różański jest niepokonany w sześciu walkach. Ostatni pojedynek stoczył w marcu tego roku pokonując silnego Francuza Christophera Jacquelina. Paradoksalnie na koncie Różański ma same zwycięstwa nad zagranicznymi rywalami i po raz pierwszy zmierzy się z krajowym przeciwnikiem. Różański mierzy 185 cm i waży 84 kg.

Ireneusz Cholewa debiutował w MMA w 2007 roku i można powiedzieć, iż jest nestorem polskiego MMA. Co prawda nie udało mu się zwyciężyć w pierwszej walce, ale warto odnotować, iż jego rywalem był sam Damian Grabowski,  który w przyszłości został jednym z najlepszych zawodników MMA wagi ciężkiej w Europie. Cholewa uchodzi za twardziela. Wielu rywali się o tym przekonało i każdy zwycięstwo musiał okupić tytaniczną pracą. Taką postawę i determinację zapewne pokaże w Kołobrzegu. Ireneusz Cholewa stoczył 18 walk z czego wygrał 9. Dwa razy remisował i poniósł 7 porażek. Mierzy 176 cm i waży 93 kg.

"Liczymy na dobre twarde starcie w ich wykonaniu. Każdy z nich ma swoje atuty i swoich fanów. Zapewne oni dodatkowo zmobilizują obu zawodników, ale wydaje mi się, że ich nie trzeba motywować, bo czują odpowiedzialność i zechcą wykorzystać swoją szansę na arenie FEN. Kibice już mogą gotować się na ten pojedynek." - powiedział Paweł Jóźwiak, prezes organizacji Fight Exclusive Night. 

 

Pełna karta walk FEN 8:

Karta główna:

95 kg (K-1): Tomasz Sarara vs Andre Schmeling
77 kg: Paweł Żelazowski vs Artur Piotrowski
93 kg: Wojciech Janusz vs Marcin Wójcik
70 kg: Paweł Kiełek vs Roman Szymański
77 kg: Albert Odzimkowski vs Emil Weber Meek

Karta wstępna:

84 kg: Maciej Różański vs TBA
Open: Akop Szostak vs TBA
77 kg: Rafał Lewoń vs Michał Golasiński
70 kg: Mateusz Rębecki vs TBA
66 kg: Łukasz Demczur vs Grzegorz Sajbor

mt, Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze