Wiceprezes Lecha: Liczymy na naszych kibiców

Piłka nożna
Wiceprezes Lecha: Liczymy na naszych kibiców
fot. PAP

Piłkarze Lecha w przypadku awansu do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, zmierzą się ze szwajcarskim FC Basel. "To bardzo doświadczony zespół mający za sobą grę w Champions League" - powiedział po losowaniu wiceprezes poznańskiego klubu Piotr Rutkowski

Lechici po zwycięstwie na wyjeździe z FK Sarajewo 2:0 w pierwszym spotkaniu drugiej rundy el. LM są blisko awansu. W piątek w Nyonie odbyło się losowanie kolejnej rundy, a mistrzowie Polski trafili na jednego z najsilniejszych zespołów na tym etapie rozgrywek. Jeśli wyeliminują FK Sarajewo, zmierzą się z FC Basel.

 

- Najpierw czeka nas ciężki rewanż z FK Sarajewo i na tym przede wszystkim się skupiamy. Natomiast bez wątpienia FC Basel to bardzo wymagający przeciwnik, który grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów i nawet awansował do 1/8 finału. My liczymy przede wszystkim na naszych kibiców, którzy są w stanie stworzyć atmosferę i poprowadzić nas do zwycięstwa. Z jednego się cieszę - z logistycznego punktu widzenia to będzie dość łatwy wyjazd - powiedział Rutkowski.

 

Jak dodał, można znaleźć małe podobieństwo w obu klubach.

 

- FC Basel ma sporo wychowanków w swojej drużynie, z których potrafią stworzyć piłkarzy światowego formatu. My podążamy bardzo podobną drogą - przyznał Rutkowski.

 

Przed rokiem do poznańskiego zespołu z FC Basel trafił pomocnik Darko Jevtic.

 

Mecze 3. rundy el. LM zaplanowano na 28-29 lipca, rewanże odbędą się tydzień później. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie Lech.

Az, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze