Zwycięska Bujak objęła prowadzenie

Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) wygrała w sobotę drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Turyngii ze startem i metą w Erfurcie (103 km). Zdobyła także koszulkę liderki.

Bujak wyprzedziła o sekundę Australijkę Amandę Spratt oraz o trzy sekundy Paulinę Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacific Nestle Fitness). Taka sama kolejność jest w klasyfikacji generalnej, z tym że urodzona na Litwie zawodniczka ma przewagę, odpowiednio, trzech i dziewięciu sekund.

W piątek pierwszy etap w miejscowości Gotha wygrała Niemka Lisa Brennauer, mistrzyni świata z Ponferrady w jeździe indywidualnej na czas i srebrna medalistka w wyścigu ze startu wspólnego. Dookoła Turyngii składa się z siedmiu etapów. Zakończenie rywalizacji 23 lipca w Greiz.