Gdańsk Lions to organizacja, która dopiero pojawiła się w polskim światku esportowym, ale z opisu który umieściła na swojej stronie internetowej wynika, że jej ambicje są bardzo wysokie. Co ciekawe, jak zapewnia właściciel - Maximilian Kieturakis - w organizacji występować będą wyłącznie polskie drużyny.

 

 

Właśnie, Maximilian Kieturakis jest osobą, która wcześniej pracowała m.in. w Fnatic, Frag eXecutors czy też Meet Your Makers. Wygląda więc na to, że osoba odpowiedzialna za projekt wie "co w trawie piszczy" - pozostaje więc czekać na dalszy rozwój projektu.

 


Oczywiście oprócz uruchomienia nowej strony i ogłoszenia swojego powstania Gdańsk Lions poinformował również o przyjęciu w swoje szeregi pierwszej drużyny - jest to skład Counter Strike: Global Offensive, znany wcześniej jako szefostwo. Na ich koncie znajdują się m.in zwycięstwa w trakcie Nyskiej Areny Gier czy też finał pierwszej edycji Play4Fun Series Poland. Obecnie drużyna walczy kolejno w ESL Open League Summer 2015 Playoffs Europe, Allplay 2015 QPAD Summer Cup oraz Fantasy Expo Challenge Cup #4.

 


Skład zespołu Gdańsk Lions prezentuje się następująco:

 

 

  • Damian “dmN” Pedynkowski
  • Dawid “naalek” Przerywacz
  • Kamil “LUULIGUZMAN” Pala
  • Michał “molsi” Łącki
  • Szymon “mymek” Matusz