Johansson wygrała wyścig Dookoła Turyngii, Bujak dziesiąta

Szwedka Emma Johansson wygrała siedmioetapowy wyścig kolarski Dookoła Turyngii. Dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która zwyciężyła na drugim etapie i przez dzień posiadała koszulkę liderki.

Johansson wyprzedziła o dziesięć sekund Kanadyjkę Carol-Ann Canuel oraz o 18 sekund Amerykankę Lauren Stephens. Bujak straciła do triumfatorki 3.26 min.

Wyścig rozstrzygnął się dopiero na ostatnim etapie. Wygrała go Canuel, pokonując na finiszu towarzyszącą jej w ucieczce Johansson. Dotychczasowa liderka, mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas Niemka Lisa Brennauer dojechała do mety w Greiz w niewielkiej grupce ze stratą 1.26 i w ten sposób spadła w klasyfikacji generalnej na piątą pozycję.