Odblokowany Robak! Mistrz wydarł trzy punkty Lechii

Bramka Marcina Robaka w doliczonym czasie spotkania okazała się zbawieniem dla Lecha Poznań w meczu drugiej kolejki Ekstraklasy! Były piłkarz Pogoni odblokował się w kluczowym momencie starcia z Lechią Gdańsk i sprawił, że kibicom z Poznania w jednej chwili nastroje zmieniły się z ponurych w euforyczne!

Pierwsza bramka dla Lecha padła już w dziewiętnastej minucie po fatalnym błędzie gości w wyprowadzeniu piłki. Futbolówkę jeszcze na połowie Lechii przejął Darko Jevtic, który błyskawicznie odegrał ją do niepilnowanego Kaspera Hamalainena. Fin miał bardzo dużo miejsca na 25. metrze od bramki gości i bez zastanowienia huknął w kierunku świątyni Lechii. Piłka po odbicu od słupka zatrzepotała w siatce.

Dwie dobre okazje do strzelenia bramki miał także Marcin Robak, który nie mógł się jednak przełamać w barwach Lecha. Poznaniacy nie powiększyli więc bramkowej przewagi, za co tuż przed przerwą mogli zostać skarceni. Janicki spudłował jednak z bliskiej odległości i nie zmienił wyniku spotkania.

Drugiej okazji do trafienia do siatki obrońca Lechii już nie zmarnował, gdy na piętnaście minut przed końcem meczu, obrońcy Lecha "przysnęli" na chwilę w defensywie. Janicki najlepiej odnalazł się przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniem w krótki słupek uciszył fanów zgromadzonych przy Bułgarskiej.

Kibice zgromadzeni na stadionie, opuszczali jednak trybuny w euforycznych nastrojach, bowiem w drugiej minucie doliczonego czasu gry ich pupile przeprowadzili genialną wręcz akcję. Klepka piłkarzy Lecha zakończyła się dopiero w siatce gości, a tym, który wykończył piękną wymianę piłki był... Robak. Jego premierowa bramka w barwach Lecha dała mistrzowi Polski pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a sam strzelec zadedykował gola swojemu synkowi Antoniemu!

Lechia po dwóch lipcowych kolejkach nie ma jeszcze na koncie żadnego punktu.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kasper Hamalainen (19), 1:1 Rafał Janicki (75-głową), 2:1 Marcin Robak (90+1).

Żółte kartki: Dariusz Dudka, Gergo Lovrencsics - Grzegorz Kuświk, Daniel Łukasik.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 13 821.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Tamas Kadar, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Darko Jevtic (62. Gergo Lovrencsics), Dariusz Dudka, Kasper Hamalainen (74. Denis Thomalla), Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski (69. Dariusz Formella) - Marcin Robak.

Lechia Gdańsk: Marko Maric - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Maciej Makuszewski (68. Michał Mak), Ariel Borysiuk, Sebastian Mila (60. Bruno dos Santos Nazario), Daniel Łukasik, Piotr Wiśniewski (46. Grzegorz Kuświk) - Adam Buksa.