Wyniki losowania:

EUROPA (awansuje 13 zespołów)

GRUPA A: Holandia, Francja, Szwecja, Bułgaria, Białoruś, Luksemburg
GRUPA B: Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Wyspy Owcze, Łotwa, Andora
GRUPA C: Niemcy, Czechy, Irlandia Płn., Norwegia, Azerbejdżan, San Marino
GRUPA D: Walia, Austria, Serbia, Irlandia, Mołdawia, Gruzja
GRUPA E: Rumunia, Dania, Polska, Czarnogóra, Armenia, Kazachstan
GRUPA F: Anglia, Słowacja, Szkocja, Słowenia, Litwa, Malta
GRUPA G: Hiszpania, Włochy, Albania, Izrael, Macedonia, Liechtenstein
GRUPA H: Belgia, Bośnia i Hercegowina, Grecja, Estonia, Cypr
GRUPA I: Chorwacja, Islandia, Ukraina, Turcja, Finlandia

Zwycięzcy grup awansują do turnieju w Rosji. Najlepsze 8 zespołów z drugich miejsc zagra w barażach.
Zwycięzcy baraży również zapewnią sobie miejsce w turnieju głównym.

AFRYKA (awansuje 5 zespołów)

1. runda (mecz i rewanż, 5 i 13 października)

Somalia - Niger
Sudan Południowy - Mauretania
Gambia - Namibia
Wyspy Św. Tomasza i Książęca - Etiopia
Czad - Sierra Leone
Komory - Lesotho
Dżibuti - Suazi
Erytrea - Botswana
Seszele - Burundi
Liberia - Gwinea Bissau
Republika Środkowoafrykańska - Madagaskar
Mauritius - Kenia
Tanzania - Malawi

2. runda (mecz i rewanż, 9 i 17 listopada)

Somalia/Niger - Kamerun
Sudan Południowy/Mauretania - Tunezja
Gambia/Namibia - Gwinea
Wyspy Św. Tomasza i Książęca/Etiopia - Kongo
Czad/Sierra Leone - Egipt
Komory/Lesotho - Ghana
Dżibuti/Suazi - Nigeria
Erytrea/Botswana - Mali
Seszele/Burundi - DR Konga
Liberia/Gwinea Bissau - Wybrzeże Kości Słoniowej
Republika Środkowoafrykańska/Madagaskar - Senegal
Mauritius/Kenia - Republika Zielonego Przylądka
Tanzania/Malawi - Algieria
Sudan - Zambia
Libia - Rwanda
Maroko - Gwinea Równikowa
Mozambik - Gabon
Benin - Burkina Faso
Togo - Uganda
Angola - RPA

3. runda:

20 zwycięzców 2. rundy zostanie podzielonych na pięć grup po cztery drużyny.
Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w swojej grupie, awansuje do turnieju w Rosji.

AZJA (awansują 4 zespoły, piąty zagra w barażu z przeciwnikiem ze strefy CONCACAF)

2. runda

GRUPA A: Palestyna, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Timor Wschodni, Malezja
GRUPA B: Jordania, Kirgistan, Australia, Tadżykistan, Bangladesz
GRUPA C: Hongkong, Chiny, Katar, Malediwy, Bhutan
GRUPA D: Guam, Oman, Iran, Turkmenistan, Indie
GRUPA E: Singapur, Syria, Afganistan, Japonia, Kambodża
GRUPA F: Tajlandia, Irak, Wietnam, Tajwan
GRUPA G: Korea Płd., Liban, Kuwejt, Mjanma, Laos
GRUPA H: Korea Płn., Filipiny, Bahrajn, Uzbekistan, Jemen

Zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc awansują do 3. rundy.

3. runda

12 zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy po sześć.
Dwie najlepsze drużyny każdej z grup awansują do turnieju w Rosji.
Zespoły z trzecich miejsc rozegrają baraż systemem mecz i rewanż.
Zwycięzca tego barażu zmierzy się w dwumeczu z przedstawicielem strefy CONCACAF


STREFA CONCACAF (awansują 3 zespoły, czwarty zagra w barażu z przedstawicielem Azji):

3. runda (mecz i rewanż, 31 sierpnia i 8 września)

Curacao - Salwador
Kanada - Belize
Grenada - Haiti
Jamajka - Nikaragua
Saint Vincent i Grenadyny - Aruba
Antigua i Barbuda - Gwatemala

4. runda

GRUPA A: Meksyk, Honduras, Curacao/Salwador, Kanada/Belize
GRUPA B: Kostaryka, Panama, Grenada/Haiti, Jamajka/Nikaragua
GRUPA C: USA, Trynidad i Tobago, Saint Vincent i Grenadyny/Aruba, Antigua i Barbuda/Gwatemala

Dwie najlepsze drużyny każdej grupy awansują do 5. rundy.

5. runda:

Finałowa szóstka rywalizować będzie systemem ligowym (każdy z każdym).
Pierwsze trzy zespoły awansują do turnieju w Rosji.
Czwarty zagra w barażu z przedstawicielem Azji.

OCEANIA (zwycięzca zagra w barażu z przedstawicielem Ameryki Południowej)

1. runda

Samoa Amerykańskie, Wyspy Cooka, Samoa, Tonga zagrają systemem ligowym (każdy z każdym)
Najlepszy zespół awansuje do 2. rundy.

2. runda

GRUPA A: Tahiti, Nowa Kaledonia, Papua-Nowa Gwinea, zwycięzca 1. rundy
GRUPA B: Nowa Zelandia, Wyspy Salomona, Fidżi, Vanuatu

Trzy najlepsze zespoły każdej z grup awansują do 3. rundy.

3. runda

Finałowa szóstka zostanie podzielona na dwie grupy po trzy zespoły.
Zwycięzcy grup zmierzą się ze sobą w dwumeczu.
Triumfator zagra w barażu z przedstawicielem Ameryki Południowej.


AMERYKA POŁUDNIOWA (awansują 4 zespoły, piąty zagra w barażu z przedstawicielem Oceanii)

Wszystkie drużyny z kontynentu rywalizują w jednej grupie w systemie ligowym (każdy z każdym).