Włoski maestro rozpoczął podbój Ameryki. Debiut Pirlo

Andrea Pirlo dostał nieco ponad pół godziny, aby zaprezentować się po raz pierwszy w Major League Soccer. 36-letni Włoch uczestniczył w szalonym, wygranym przez jego New York FC 5:3 spotkaniu z Orlando City. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył David Villa.

Zespół z Nowego Jorku, który w swoich szeregach prócz Włocha i Hiszpana ma jeszcze Franka Lamparda wygrał niezwykle widowiskowe spotkanie, a pierwsze kroki w futbolu za oceanem postawił Pirlo. Włoski maestro pojawił się na placy gry w 57. minucie, zmieniając Mehdiego Ballouchy.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na taki grad bramek. Tuż przed przerwą wynik otworzył David Villa, zaś po przerwie zawodnicy trafili do siatki aż siedmiokrotnie. Pirlo nie miał bezpośredniego udziału przy żadnym z trafień, został z kolei ukarany żółtą kartką w końcówce. Największy wkład w zwycięstwo miał za to Villa, który do bramki z 45. minuty dołożył efektowne trafienie zza pola karnego w drugiej połowie. Zespół New York City FC zajmuje 7. miejsce w tabeli MLS.