Zapaśniczy Poland Open: Triumf Katarzyny Krawczyk

Sporty walki

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) wygrała w Warszawie zapaśniczy turniej Poland Open, pokonując w finale Rosjankę Lubow Silnikową 3:1 (na macie 7:6). Polki zajęły jeszcze trzy trzecie lokaty.

Na najniższym stopniu podium ostatniego dnia zawodów uplasowały się Roksana Zasina (ZTA Zgierz) – waga 53 kg, Monika Michalik (Grunwald Poznań) – 63 kg i Daria Osocka (KS Wrestler 24 Poznań) – 75 kg. Dziesiąta w kategorii 58 kg była Natalia Kubaty (Slavia Ruda Śląska).

W niedzielę w Arenie Ursynów w czterech wagach rywalizowało 71 zawodniczek.

W ostatnim dniu odbywającego się tam równolegle turnieju mężczyzn w stylu klasycznym - Memoriale Władysława Pytlasińskiego o czołowe lokaty rywalizowało także w czterech wagach 115 mężczyzn.

Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski), który był trzeci w wadze 66 kg. Na piątym miejscu w kategorii 130 kg uplasował się Łukasz Banak (Śląsk Wrocław).

Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom) był ósmy w kat. 75 kg, a Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) – dziewiąty w 85 kg.