Zmagania z serii PGL, które niedawno ujrzały światło dzienne, budzą wiele emocji wśród fanów Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorzy, jakiś czas temu podali do informacji listę drużyn z Starego Kontynentu, które wezmą udział w rozgrywkach europejskich. Wśród nich znaleźli się gracze Virtus.pro, zaś teraz – zgodnie z formułą rozgrywek – przedstawiono trzy zespoły, które otrzymały zaproszenia do udziału w rozgrywkach PGL Season 1 dla Ameryki Północnej.

 

Uczestnicy PGL Season 1 NA:

 

  • Luminosity Gaming
  • Team Liquid
  • CLG

 

W północnoamerykańskich zmaganiach, wezmą udział cztery drużyny. Po przyznanych zaproszeniach, do zapełnienia pozostał ostatni slot, który przypadnie zwycięzcom turnieju eliminacyjnego. W Europie, po sześciu bezpośrednich zaproszeniach, do zgarnięcia zostały dwa sloty, które również powędrują do zwycięzców turniejów kwalifikacyjnych. Warto wspomnieć, że organizatorzy rozstawili w eliminacjach naszych rodaków z Gamers2 oraz takie zespoły jak mousesports, Team Dignitas i HellRaisers.

 

Finały PGL Season 1 odbędą się w Bukareszcie, a wyjazd do Rumunii zapewnią sobie cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego (trzy z Europy, jedna z NA). Zawodnicy będą walczyć o łączną pulę nagród wynoszącą aż 110 000 dolarów.