Status quo w derbach Pomorza. Lechia z Pogonią na remis

Strzelił Juventusowi, strzelił też Pogoni. Adam Buksa ma swoje pięć minut w Lechii, wynik dzisiejszego meczu otworzył po kwadransie gry. Lechia prowadziła jednak zaledwie dziesięć minut, bo sporo szczęścia przy strzale z dystansu miał Łukasz Zwoliński. Piłka po drodze tak odbiła się od Ariela Borysiuka, że nie dała szans na interwencję Maricowi. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu i w derbach Pomorza padł remis.

Lechia miała dziś okazję nieco podreperować kiepski początek sezonu, przez który pod znakiem zapytania stanęła posada Jerzego Brzęczka. Gospodarze faktycznie lepiej weszli w spotkanie. Już pierwsze minuty pokazały, że to piłkarze w biało-zielone pasy będą dziś rządzić na boisku. Dobry początek Lechici udokumentowali golem - Ariel Borysiuk kapitalnie wyprowadził na czystą pozycję Adama Buksę, a ten nie miał problemów z pokonaniem Kudły. Po kwadransie gry było 1:0.

Pogoń długo się budziła, ale stopniowo dochodziła do głosu. Szczęście uśmiechnęło się do gości już dziesięć minut po stracie gola - niezawodny Łukasz Zwoliński przewracając się oddał strzał sprzed pola karnego gospodarzy, a piłka tak otarła się o interweniującego Borysiuka, że zataczając duży łuk w powietrzu wpadła do bramki Lechii. Maric był bez szans.

Pogoń złapała wiatr w żagle i na boisku rywala grała coraz odważniej. Najlepszą sytuację do zdobycia zwycięskiego gola tuż po przerwie miał Jakub Czerwiński, który najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu Nunesa z rzutu rożnego. Stoper Pogoni skierował piłkę kilkadziesiąt centymetrów od słupka i mógł tylko złapać się za głowę.

Faworyzowana Lechia nie stanęła na wysokości zadania i nie potrafiła zdominować przyjezdnych ze Szczecina, którzy byli bliżej zwycięstwa. Swoje szanse przed końcowym gwizdkiem mieli jeszcze Zwoliński i Lewandowski, który zdobył nawet gola - sędzia słusznie odgwizdał jednak ofsajd.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)