Polskie siatkarki plażowe z historycznym medalem!

Siatkówka

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały mecz o brązowy medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej! W spotkaniu o trzecie miejsce pokonały w Klagenfurcie słowacką parę Dubowcowa/Nestarcowa 2:0. To historyczny, bo pierwszy krążek dla polskiej pary kobiecej w historii czempionatu Starego Kontynentu!

W półfinale Polki gładko uległy Rosjankom Jewgienii Ukołowej i Jekaterinie Birłowej, które w pierwszym secie pozwoliły ugrać naszym zawodniczkom 17, a w drugim 13 punktów. Dlatego biało-czerwonym pozostała jedynie walka o brąz, która w tym wypadku miała historyczny wydźwięk, bowiem ich rywalki - Słowaczki Dominika Nestarcowa i Natalia Dubowcowa także miały szansę na pierwszy medal dla swojego kraju w mistrzostwach Europy.

 

Kołosińska i Brzostek niezbyt dobrze weszły w mecz, ponieważ pierwsze trzy punkty padły łupem słowackich siatkarek. Z biegiem czasu nasze zawodniczki zaczęły jednak łapać rytm. Szybko dogoniły rywalki, a następnie samę rozpoczęły ucieczkę, która zakończyła się wygranym pierwszym setem 21:17. Polki odrzucały Słowaczki zagrywką, a konsekwencją były udane bloki i kontrataki.

 

Druga odsłona była o wiele bardziej zacięta, a przeciwniczki ze Słowacji tym razem nie miały zamiaru roztrwonić skromnej dwu, trzy punktowej przewagi, którą uzyskały na początku tej partii. Polki pokazały jednak, że w kluczowych momentach seta nie brakuje im zimnej krwi. W jednej z kluczowych akcji naszym zawodniczkom dodatkowo pomogli sędziowie, którzy uznali, że minimalnie autowy atak jednej z naszych zawodniczek trafił w linię. Rozpędzone Polki wykorzystały chwilę słabości rywalek i zakończyły mecz przy pierwszej okazji!

 

To pierwszy medal dla polskiej pary kobiecej w historii ME, które rozgrywane są od 1994 roku. W Klagenfurcie szansę na kolejne krążki mają także dwie męskie pary, które już są w ćwierćfinale czempionatu!

 

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Dominika Nestarcowa/Natalia Dubowcowa 2:0 (21:17, 22:20)

Paweł Ślęzak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze