1 liga: Kolejka dla gości! Wygrali sześć z dziewięciu meczów

Wystartował nowy sezon 1 ligi! Początek należał zdecydowanie do gości, którzy wygrali sześć z dziewięciu meczów. Najefektowniej zaprezentowali się piłkarze Dolcanu Ząbki, rozbijając Pogoń Siedlce 4:0.

Derby Mazowsza były popisem Dolcanu Ząbki. Wynik meczu został praktycznie przesądzony w pierwszych 45 minutach, kiedy goście strzelili trzy gole. Po wznowieniu gry dołożyli jeszcze jedno trafienie. Mecz odbył się w Pruszkowie, ponieważ stadion Pogoni Siedlce nie posiada oświetlanie, które od tego sezonu jest jednym z wymogów stawianych pierwszoligowcom.

Oprócz klubu z Ząbek, trzy punkty na wyjazdach dopisały sobie Bytovia Bytów, Chrobry Głogów, Rozwój Katowice i Stomil Olsztyn. Spośród gospodarzy, zwycięstwo zanotował jedynie GKS Katowice.

W najciekawszym meczu tej serii spotkań Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz kibice obejrzeli dwa gole. Gospodarze mogą czuć spory niedosyt, ponieważ w pierwszej połowie Marcus Vinicius da Silva w fatalny sposób zmarnował rzut karny, co zemściło się na nich tuż po przerwie, kiedy wyrównał Kamil Drygas.

W poniedziałek zapraszamy na podsumowanie 1. kolejki do "Magazynu 1. ligi". Początek o godzinie 21:00 w Polsacie Sport News.

Wyniki 1. kolejki 1. ligi:

MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 0:2 (0:0)

Bramki: Maciej Górski 62, 90

Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki 0:4 (0:3)

Bramki: Michał Bajdur 24, 44, Bartosz Osoliński 37, Daniel Gołębiewski 85

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)

Bramka: Łukasz Suchocki 42

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

Bramki: Rafał Siemaszko 27 - Kamil Drygas 48

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:1)

Bramki: Błażej Telichowski 31, Michał Ilków-Gołąb 51 - Maciej Rogalski 43, Piotr Kieruzel 47

Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów 0:1 (0:1)

Bramka: Janusz Surdykowski 10

GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki: Filip Burkhardt 22, Povilas Leimonas 28

Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice 0:1 (0:1)

Bramka: Sebastian Gielza 43

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 0:1 (0:1)

Bramka: Maksymilian Rogalski 41