Albania i Kazachstan grają dalej. Niesamowita pogoń CSKA i Malmö

Już trzecia runda eliminacyjna LM przyniosła wiele dramatycznych pojedynków. Środa przyniosła wiele ciekawych rezultatów: do dalszej fazy po niesamowitej końcówce awansował FC Astana, dwubramkową stratę w 45 minut z nawiązką odrobiło CSKA Moskwa, a atut własnego boiska nadspodziewanie dobrze wykorzystało szwedzkie Malmö.

W czwartej rundzie swoich przedstawicieli będzie więc mieć Kazachstan (FC Astana) i Albania (Skenderbeu). Zespół z Astany po bezbramkowym remisie w Helsinkach w dramatycznych okolicznościach wyrzucił tamtejsze HJK na własnym boisku. Mistrz Kazachstanu po 42 minutach przegrywał 0:2, jednak gdy na zegarze wybiła godzina gry… prowadził 3:2. Wydawało się, że wszystko zmierza w stronę awansu, jednak wtedy czerwoną kartkę otrzymał Patrick Twumasi. Gospodarzom nie udało się dowieźć prowadzenia do konca, bowiem na pięć minut przed końcem skutecznie jedenastkę egzekwował Erfan Zeneli. Remis 3:3 premiował gości, jednak to gospodarze zadali ostatni cios grając w dziesiątkę w dosłownie ostatnim momencie. Tuż przed końcowym gwizdkiem gola dającego awans zdobył rosyjski obrońca Evgeny Postnikov.

Sparta Praga po korzystnym rezultacie w Moskwie jeszcze lepiej rozpoczęło rewanż w Czechach. Trafienia Krejciego i Fataia już po kwadransie dały wicemistrzowi Czech prowadzenie 2:0, jednak dalsza część meczu należała już do gości. Ahmed Musa pozwolił CSKA złapać kontakt, a po zmianie stron wyrównać stan spotkania. Z boiska w 64. minucie wyleciał Marek Matejovsky, a do dogrywki nie dopuścił Alan Dzagoev, który na kwadrans przed zakończeniem spotkania zdobył zwycięską bramkę.

Wielki pościg udał się też szwedzkiemu Malmoe, ktore od początku rzuciła się do gardeł Red Bulla Salzburg i wyrzuciła mistrza Austrii za burtę LM. Po porażce 0:2 w Wiedniu Szwedzi wygrali w kapitalnym stylu 3:0, mimo że końcówkę musieli rozgrywać w dziesiątkę. Bramki dla zespołu ze Swedbank Stadion zdobywali Nikola Djurdjic, Markus Rosenberg i Vladimir Rodic.

Niezwykle ciekawie było też w Belgradzie, gdzie Partizan podejmował Steauę Bukareszt. Po remisie 1:1 w pierwszym meczu wszystko było tu możliwe; padło aż sześć bramek, były też rzuty karne i czerwone kartki. Ostatecznie po zwycięstwie 4:2 awansował Partizan. Swoje mecze wygrały także BATE Borysów, Maccabi Tel Awiw i Club Brugge. Bezbramkowy remis w Azerbejdżanie dał awans Celtikowi Glasgow.

W najciekawszej parze 3. rundy lepszy okazał się Szachtar Donieck. Zespół z Ukrainy nie dał szans Fenerbahce Stambuł i wygrał aż 3:0 po trafieniach Ołeksandra Gładkiego, Darijo Srny i Alexa Teixeiry. W czwartej rundzie zobaczymy też mistrza Albanii, Skenderbeu.