Szczęsny nie zatrzymał Barcelony

FC Barcelona pokonała 3:0 AS Romę w spotkaniu towarzyskim o Trofeum Joana Gampera. W pierwszej połowie meczu bramki rzymskiej drużyny strzegł Wojciech Szczęsny. Konfrontację na Camp Nou poprzedziła efektowna prezentacja drużyny Dumy Katalonii.

Wojciech Szczęsny rozegrał na Camp Nou dobre spotkanie, kilkakrotnie zastopował strzały Leo Messiego, Daniego Alvesa i Ivana Rakiticia. Nie zdołał jednak uchronić swej drużyny od porażki. Pierwsza bramka dla Barcelony padła w 26. minucie: Leo Messi wrzucił piłkę w pole karne, Jérémy Mathieu zgrał ją do Neymara, a Brazylijczyk minął Szczęsnego i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

W 41. minucie było już 2:0, po składnej akcji Dumy Katalonii, Neymar wycofał piłkę do Messiego, który strzałem po ziemi z okolicy szesnastego metra nie dał szans polskiemu bramkarzowi. Po przerwie Szczęsnego zastąpił Morgan De Sanctis, ale i on nie zdołał zacować czystego konta. Ivan Rakitić (wybrany później najlepszym graczem meczu) efektownym uderzeniem z dystansu w 66. minucie ustalił wynik tej konfrontacji.

FC Barcelona - AS Roma 3:0 (2:0)

FC Barcelona: Ter Stegen ('61. Bravo) - Alves ('60. Roberto), Bartra, Vermaelen ('46. Alba, '76. Halilović), Mathieu ('61. Pedro) - Rakitić, Mascherano ('60. Busquets), Rafinha ('61. Pique) - Suarez ('60 Munir), Messi ('60. Iniesta), Neymar ('60. Sandro).
AS Roma: Szczęsny ('46. De Sanctis) - Florenzi ('46. Maicon), Yanga-Mbiwa, Castan ('46. Manolas), Torosidis ('65. Cole) - Falque ('66. Totti), Nainggolan ('66. De Rossi), Keita, Pjanić ('65. Ucan) - Gervinho ('66. Ljajić), Destro ('46. Iturbe).

Bramki: Neymar ('26.), Messi ('41.), Rakitić ('66.)

Żółte kartki: Messi, Bartra (Barcelona); Yanga-Mbiwa, Florenzi, Nainggolan (Roma)

Sędzia: Estrada Fernández (Hiszpania). Widzów: 99786.