Faldo Series w sierpniu ponownie zawita do Polski

Inne
Faldo Series w sierpniu ponownie zawita do Polski
fot. Materiały prasowe
Nick Faldo i Rory McIlroy

Faldo Series Poland Championship już po raz drugi z rzędu odbędzie się na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie nieopodal Wrocławia. Turniej zostanie rozegrany w dniach 14-16 sierpnia. Najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy z Polski i Europy ponownie będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności nie tylko na tle rywali, ale również pod czujnym okiem trenerów fundacji legendarnego sir Nicka Faldo.

Faldo Series Poland Championship 2015 należy do najbardziej prestiżowego międzynarodowego cyklu Faldo Series skierowanego do utalentowanych juniorek oraz juniorów na całym świecie. W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy w wieku 12-21 lat. Pomysłodawcą cyklu jest jeden z najbardziej utytułowanych golfistów na świecie – sir Nick Faldo. Główną ideą rywalizacji jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowych mistrzów tej dyscypliny. Każdego roku jest rozgrywanych ok. 40 turniejów w 30 różnych krajach na całym świecie.

 

Polska edycja cyklu Faldo Series już po raz drugi z rzędu zostanie rozegrana na polu golfowym Gradi GC w Brzeźnie pod Wrocławiem. Faldo Series Poland Championship 2015 otrzymał najwyższą kategorię rankingową od Polskiego Związku Golfa. Wyniki zostaną zaliczone do Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR).

 

Turniej w oryginalny sposób łączy element sportowej rywalizacji z możliwością podnoszenia swoich umiejętności poprzez kontakt z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą trenerską. Już po raz drugi z rzędu odwiedzą nas syn Nicka Faldo, Matthew oraz jego osobisty trener Keith Wood. Dla młodych zawodników stanowi to sporą atrakcję. Turniej daje również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w międzynarodowej rywalizacji. Swój udział zapowiedzieli najlepsi młodzi golfiści m.in. z Polski, Czech, Niemiec oraz Austrii. Jest to więc prawdziwa przepustka do wielkiego świata golfa, ponieważ w przeszłości turnieje z cyklu Faldo wygrywali tacy zawodnicy, jak Rory McIlroy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przyszłości dołączyli do nich również Polacy – powiedział dyrektor turnieju Faldo Series Poland Championship 2015 Marcin Moś.

 

Najlepsze golfistki i golfiści w swoich kategoriach wiekowych otrzymają zaproszenie na światowy finał, który odbędzie się jesienią br. w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku, turniej z cyklu Faldo powrócił do Polski po pięciu latach przerwy, a w rywalizacji wzięło udział niemal 60 utalentowanych zawodników z całej Europy.

 

Faldo Golf Series to cykl międzynarodowych turniejów skierowanych do najbardziej utalentowanych młodych golfistów. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 1996 roku. Pomysłodawcą rozgrywek jest angielski golfista, były lider światowego rankingu i zwycięzca turniejów Masters – sir Nick Faldo.

 

Główną ideą Faldo Golf Series jest stworzenie młodym ludziom szansy do gry w golfa i tym samym wychowanie nowej generacji mistrzów tej dyscypliny. W ramach cyklu, co roku jest rozgrywanych 40 turniejów w 30 różnych krajach na całym świecie, w których udział mogą wziąć zarówno dziewczyny, jak i chłopcy w wieku od 12 do 21 lat.

 

W ubiegłym sezonie, turniej z cyklu Faldo powrócił do Polski po pięciu latach przerwy. Faldo Series Poland Championship 2015 po raz drugi z rzędu odbędzie się na polu golfowym Gradi Golf Club w Brzeźnie nieopodal Wrocławia w dn. 14-16 sierpnia br. Oficjalnymi ambasadorami turnieju zostali: Jerzy Dudek, Mateusz Kusznierewicz, Andrzej Person oraz Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru.

 

Turnieje z cyklu Faldo są przepustką do gry w wielkim finale, który odbędzie się na jesieni w Stanach Zjednoczonych. Wyniki są zaliczane do Światowego Rankingu Golfistów-Amatorów (WAGR). Polski Związek Golfa nadał turniejowi Faldo Series Poland Championship 2015 najwyższą kategorię rankingową.

 

Gradi Golf Club to jeden z najładniej położonych i najciekawiej ukształtowanych kompleksów golfowych w Polsce. Jego najważniejszą częścią jest 18-dołkowe Pole Główne, par 71, o długości 5366 metrów, którego charakterystyka stanowi wyzwanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Goście Gradi GC mogą również skorzystać m.in. z 6-dołkowego Pola Parkowego, par 19, profesjonalnego driving range’u oraz licznych miejsc do ćwiczeń.

 

Całość infrastruktury golfowej zlokalizowana jest wśród malowniczych krajobrazów, które dopełnia wspaniała zabudowa z odrestaurowanym Pałacem Brzeźno, pełniącym funkcję budynku klubowego i hotelowego. To wszystko, w połączeniu z wyjątkową atmosferą, sprawia, że odwiedzając Gradi GC można poczuć się jak członek elitarnego klubu golfowego rodem z kolebki tej dyscypliny – Szkocji.

 

Faldo Series Poland Championship 2015 będzie kolejnym dużym wydarzeniem golfowym, które odbędzie się na Gradi Golf Club. W ostatnich latach rozegrano tu również takie turnieje, jak m.in. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Mistrzostwa Polski Match Play, Retro Cup.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze