Głowacki: Stawiam wszystkie pieniądze na swoją wygraną!

Sporty walki

Krzysztof Głowacki już w nocy z piątku na sobotę stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa świata WBO w walce z Marco Huckiem podczas gali w Newark. - Mogę na siebie postawić wszystkie pieniądze. W głowie mam tylko zwycięstwo i o porażce nawet nie myślę. Wierzę w swoje umiejętności - mówi Krzysztof Głowacki w rozmowie z Polsatsport.pl.

Przemek Garczarczyk: Byłeś już w Prudential Center?

Krzysztof Głowacki: Oczywiście, że byliśmy i oglądaliśmy halę. Na razie tylko z zewnątrz, ale jak tylko pojawi się Leon Margules to z pewnością zobaczymy jak wygląda w środku.

Na pewno będziecie wszyscy w czwórkę liczyć na doping polskich kibiców. Jak wpływa na Ciebie moment wyjścia do ringu, kiedy słyszysz już krzyczących fanów?

Bardzo mnie to motywuje. Pomiędzy walkami zawsze mi brakuje adrenaliny, którą otrzymuję od swoich kibiców. Dawno nie boksowałem i nie mogę się doczekać kolejnej walki. Liczę, że w Prudential pojawi się sporo polskich kibiców i będą ostro dopingować.

Czy wystarczająco dużo czasu spędziłeś w Stanach Zjednoczonych? Nie masz problemów z aklimatyzacją i zmianą strefy czasowej?

Udało się idealnie trafić z przygotowaniami! Nie mam żadnych problemów ze snem i cieszę się, że przylechałem dwa tygodnie wcześniej.

 

Borek: Głowacki? Liczę na niespodziankę

Marco Huck jest zdecydowanym faworytem w konfrontacji z Twoją osobą. Bukmacherzy stawiają na niego, a jakie są Twoje przewidywania?

Faworytem jest Huck, ale w mojej głowie jest inaczej. W głowie zakodowałem sobie, że jestem od niego lepszym pięściarzem. Ring zweryfikuje nasze umiejętności za kilka dni.

Promotor Lou DiBella powiedział, że masz idealną psychikę do tego, żeby w takim pojedynku się nie spalić. Jesteś zupełnie inną osobą w ring i poza nim.

Poza ringiem jestem bardzo spokojną osobą i nie lubię robić wokół siebie zbyt dużo szumu. Jak wychodzę do ringu rodzi się we mnie bestia i miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Marco Huck mówi, że może postawić wszystkie pieniądze na swoje zwycięstwo. Ile postawiłbyś na Krzyśka Głowackiego?

Też powiem, że wszystkie. W głowie mam tylko zwycięstwo i o porażce nawet nie myślę. Wierzę w swoje umiejętności.

Wielu twierdzi, że możesz zatrzymać brutalną siłę Hucka swoją inteligencją.

Mam już pewien plan taktyczny, ale go nie zdradzę. Myślę, że coś w tych słowach jest prawdziwego.

Obejrzyj cały wywiad z Krzysztofem Głowackim w załączonym materiale wideo!

Transmisja gali Premier Boxing Champions w Newark już 14 sierpnia w Polsacie Sport.

Artur Szpilka zaprasza do oglądania gali w Polsacie Sport:

Przemek Garczarczyk, mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze