Eneco Tour: Greipel najszybszy w Bredzie, Asselman nowym liderem

Niemiec Andre Greipel z grupy Lotto wygrał w holenderskiej Bredzie drugi etap kolarskiego wyścigu Eneco Tour (180,7 km). Nowym liderem klasyfikacji generalnej został reprezentant gospodarzy Jesper Asselman z ekipy Roompot.

Greipel, zwycięzca czterech etapów w tegorocznym Tour de France, okazał się najszybszy z finiszującego peletonu. Wyprzedził innych specjalistów sprinterskich końcówek - Włocha Jacopo Guarnieriego (Katiusza) i Belga Toma Boonena (Etixx-Quick Step).

25-letni Asselman został liderem dzięki bonifikatom uzyskanych na trasie etapu wokół Bredy, które uzyskał uciekając wraz z Belgiem Gijsem Van Hoecke. O pięć sekund wyprzedza Greipela i dotychczas prowadzącego w klasyfikacji generalnej Włocha Elię Vivianiego (Sky).

Wyścig w Holandii i Belgii, rozgrywany bez udziału polskich kolarzy, jest zaliczany do klasyfikacji UCI World Tour. Zakończy się w niedzielę.