Boonen najszybszy w Ardooie, Asselman nadal liderem

Belg Tom Boonen z grupy Etixx-Quick Step wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Eneco Tour z Beveren do Ardooie (171. 9 km). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Holender Jesper Asselman z ekipy Roompot.

Drugi w tym samym czasie co zwycięzca finiszował w Belgii Francuz Arnaud Demare (FDJ), a trzeci Włoch Elia Viviani (Team Sky). Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Niemiec Andre Greipel (Lotto), zwycięzca poprzedniego etapu.

Boonen dzięki uzyskanej w środę bonifikacie awansował w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Do lidera Asselmana traci już tylko, tak samo jak Włoch Viviani, jedną sekundę.

Na czwartek zaplanowano etap jazdy indywidualnej na czas (13,9 km) wokół holenderskiego miasta Hoogerheide.

Wyścig w Holandii i Belgii, rozgrywany bez udziału polskich kolarzy, jest zaliczany do klasyfikacji UCI World Tour. Zakończy się w niedzielę.