Jabłoński srebrnym medalistą mistrzostw Europy w boksie

Sporty walki

Tomasz Jabłoński zdobył srebrny medal na bokserskich mistrzostwach Europy w bułgarskim Samokowie w kategorii do 75 kilogramów. W finale przegrał z Rosjaninem Piotrem Chamukowem.

Jabłoński ruszył z dużą werwą, jednak nie potrafił mocno i celnie trafić swojego rywala. Chamukow był górą w każdej z trzech rund i zasłużenie sięgnął po złoto.

Polsat Boxing Night: Będzie walka amatorów Jabłoński - Gołębiewski

Bokser SAKO Gdańsk w drodze po srebro pokonał Fina Dmytro Tretyaka (dyskwalifikacja), Szweda Leona Chartoi (2:1), Holendra Maxa van der Pasa (2:1) i Włocha Salvatore Cavallaro 2:1. Oprócz medalu, zagwarantował sobie start w październikowych mistrzostwach świata w Katarze. Będzie tam walczył o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Polska czeka na złoty medal mistrzostw Europy już przeszło 22 lata. Jako ostatni na najwyższym stopniu podium stanął Jacek Bielski w 1993 roku. Tegoroczny czempionat zakończyliśmy z dwoma srebrami. Oprócz Jabłońskiego, taki sam medal w kategorii do 91 kilogramów wywalczył Igor Jakubowski, który nie wystąpił w finale ze względu na kontuzję.