Klęska Barcelony! Baskowie rozstrzelali Messiego i spółkę

Aritz Aduriz strzelił Barcelonie 3 bramki w 15 minut

Tego nikt się nie spodziewał. Wiadomo wprawdzie, że Barcelona traci ostatnio dużo bramek, ale zazwyczaj jeszcze więcej strzela. Tym razem ta zasada potwierdziła się tylko w połowie. W pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii Athletic Bilbao pokonało u siebie Barcę aż 4:0!

Zaplanowane na poniedziałek rewanżowe spotkanie na Camp Nou jawi się zatem, jako wyzwanie ekstremalne dla podopiecznych Luisa Enrique. A jak doszło do takiej sytuacji?

Dość niespodziewanie głównym sprawcą całego zamieszania okazał się Bohaterem spotkania okazał się 34-letni Aritz Aduriz. Nie dość, że doświadczony napastnik Athletic skompletował hat-trick, to jeszcze potrzebował na dokonanie tego wyczynu ledwie kwadransa. Wszystkie bramki zdobył między 53. i 68. minutą.

Bayern i Lewandowski mocno otworzyli sezon. Bramka i asysta Polaka

Aduriz strzelił aż trzy gole, ale i tak nie miałby szans w plebiscycie na najładniejsze trafienie tego wieczoru. Ozdobą meczu był bowiem gol Mikela San Jose, który zdobył bramkę niesamowitym uderzeniem z połowy boiska, z odległości ponad 50 metrów!

Piłkarze z Katalonii po raz drugi w ciągu kilku dni stracili cztery bramki, ale poprzednim razem nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa. W miniony wtorek - w meczu o Superpuchar UEFA - pokonali w Tbilisi po dogrywce Sevillę 5:4.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 San Jose (13.), 2:0 Aduriz (53.), 3:0 Aduriz (62.), 4:0 Aduriz (68.).

Athletic: Gorka Iraizoz - Aymeric, De Marcos, Etxeita, Balenziaga, Javi Eraso (78. Gurpegi), San José, Beñat, Susaeta (85. Bóveda), Sabin (67. Lekue), Aduriz.

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Bartra, Adriano, Vermaelen - Rafinha (53. Iniesta), Mascherano, Sergi Roberto (61. Rakitic) - Pedro (72. Sandro Ramírez), Luis Suárez, Messi.