Pięć minut dobrej gry to za mało. Podbeskidzie przegrało z Pogonią

W spotkaniu kończącym piątą kolejkę ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 2:3 z Pogonią Szczecin. Po fatalnej pierwszej połowie gospodarze przegrywali 0:2, ale zdołali odrobić straty na początku drugiej części gry. Mimo to, trafienie Patryka Małeckiego przyniosło sukces Pogoni.

Pierwszą połowę zdominowali goście, którzy otworzyli wynik w 17. minucie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Rafał Murawski, a Jarosław Fojut zdołał ubiec obrońców rywali i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później mogło być 2:0, ale piłka po strzale Patryka Małeckiego zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. Co się odwlecze  to nie uciecze. W 30. minucie meczu pomoc w zdobyciu bramki zaoferował Portowcom bramkarz Podbeskidzia Emilijus Zubas. Jego podanie wprost pod nogi Rafała Murawskiego zakończyło się kolejną bramką dla gości.

Od pierwszych minut drugiej połowy gospodarze z furią ruszyli do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać: w 51. minucie potężna bomba Damiana Chmiela wylądowała pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. Cztery minuty później był już remis. Mateusz Szczepaniak przytomnie zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową trafił do siatki rywali. Gospodarze długo nie cieszyli się z remisu. Celny strzał Patryka Małeckiego z okolicy dziesiątego metra znów dał prowadzenie Pogoni i jednocześnie ostudził zapały gospodarzy.

Piłkarze ze Szczecina wciąż nie znaleźli pogromców w obecnym sezonie ekstraklasy (2 zwycięstwa - 3 remisy), a sukces w Bielsku-Białej przybliżył ich do czołówki tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:3 (0:2)

Podbeskidzie: Emilijus Zubas - Bartosz Jaroch (73. Kamil Jonkisz), Krystian Nowak, Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame - Jakub Kowalski, Kohei Kato (46. Lukas Janic), Adam Deja, Mateusz Szczepaniak, Fabian Hiszpański (37. Damian Chmiel) - Robert Demjan.
Pogoń: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Mateusz Lewandowski (57. Karol Danielak), Mateusz Matras (76. Sebastian Rudol), Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi, Patryk Małecki (82. Miłosz Przybecki) - Łukasz Zwoliński.

Bramki: 0:1 Jarosław Fojut (17-głową), 0:2 Rafał Murawski (30), 1:2 Damian Chmiel (51), 2:2 Mateusz Szczepaniak (55-głową), 2:3 Patryk Małecki (60).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Jarosław Fojut, Adam Frączczak, Dawid Kudła.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 4 770.