Janowicz lepszy od Donaldsona! Polak w III rundzie ATP Cincinnati

Jerzy Janowicz sprostał oczekiwaniom i wygrał swój mecz II rundy turnieju ATP w Cincinnati z Jaredem Donaldsonem. "Jerzykowi" do zwycięstwa wystarczyły dwa przełamania, jednak rywal w drugim secie walczył do samego końca. Polak obronił aż pięć piłek setowych i wygrał tie-breaka, ostatecznie zwyciężając 2:0 (6:4, 7:6). Janowicz w III rundzie zmierzy się z Ołeksandrem Dołgopołowem.

Janowicz był faworytem spotkania na korcie nr 4 mimo tego, że za Jaredem Donaldsonem stała amerykańska widownia. Początek spotkania był wyrównany - grę gem za gem przerwał dopiero punkt kulminacyjny całego seta, czyli przełamanie w siódmym, jednym z najdłuższych gemów całego spotkania. Donaldson nie utrzymał wówczas swojego podania i po dwunastu rozegranych wymianach oddał gema, co otworzyło Polakowi drogę do zwycięstwa w pierwszym secie 6:4.

Jerzy Janowicz - Gael Monfils. Skrót meczu (wideo)

Druga partia okazała się dużo bardziej wyrównana, mimo że rozpoczęła się po myśli Jerzyka. Polak przełamał rywala już przy stanie 1:1 i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo w całym spotkaniu. Donaldson spłatał mu jednak figla i skradł gema serwisowego na 4:4, zyskując tym samym przewagę psychologiczną w końcówce drugiej partii. Amerykanin napierał i był niezwykle bliski wyrównania stanu meczu przy stanie 6:5. W gemie serwisowym Janowicza miał aż pięć (!) piłek setowych, jednak Polak zachował zimną krew i doprowadził do tie-breaka.

W tym minimalnie lepszy okazał się Polak. Obaj rywali długo szli łeb w łeb, a jedyny mini break przyszedł w najodpowiedniejszym z momentów. Polak wygrał punkt na 5:4 i miał dwie piłki przy swoim serwisie na wygraną w całym spotkaniu. Ta sztuka się powiodła - Jerzy Janowicz wygrał 6:4, 7:6 i może się już szykować do pojedynku z Dołgopołowem w III rundzie.

Jerzy Janowicz - Jared Donaldson 2:0 (6:4, 7:6)