Festiwal rezerwowych, bramek i kartek. W Chorzowie lepszy Ruch

Ruch Chorzów pokonał w meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 4:1. Bramki dla chorzowian zdobyli Eduards Visņakovs, Patryk Lipski, Roland Gigołajew i Artur Lenartowski. Honorowym trafieniem dla beniaminka odpowiedział 34-letni Wojciech Kędziora.

Ruch Chorzów objął prowadzenie już przed upływem kwadransa. Po podaniu Mazka ładnym wolejem popisał się Eduards Visnakovs, który kompletnie zaskoczył bramkarza przyjezdnych - Sebastiana Nowaka. Za Łotyszem nie zdążył Dawid Sołdecki, więc Termalica - która przyjechała do Chorzwa opromieniona dwoma zwycięstwami z rzędu - musiała odrabiać straty. Przed przerwą się jednak udało, bo do siatki trafił Wojciech Kędziora. To był dla niego pierwszy gol od ponad roku.

Po przerwie strzelali tylko gospodarze. Pierwsza bramka w drugich czterdziestu pięciu minutach była chyba najpiękniejsza w całym spotkaniu. Autorem - Patryk Lipski. To było świetne uderzenie, które wylądowało prosto w okienku bramki Nowaka. Wydawało się, że nic więcej w tym meczu się nie wydarzy, ale wtedy do głosu doszli rezerwowi. W 85. minucie na boisku pojawił się Roland Gigołajew, a już chwilę później cieszył się z uzyskanego trafienia. Po kilkudziesięciu sekundach musiał jednak opuścić murawę, gdyż wdał się w bójkę z Sebastianem Ziajką. Gracz Termaliki także otrzymał czerwoną kartkę.

Z kolei w drugiej minucie doliczonego czasu gry pojawił się Artur Lenartowski, a już kilkadziesiąt sekund później... zdobył bramkę! W przeciwieństwie do Gigołajewa nie dostał już czerwonej kartki. Może miał za mało czasu? To oczywiście tylko w formie żartów. Ruch wygrał wysoko i jest już na czwartym miejscu. Termalica zajmuje 13. pozycję.

Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Eduards Visniakovs (14), 1:1 Wojciech Kędziora (32-głową), 2:1 Patryk Lipski (53), 3:1 Rołand Gigołajew (86), 4:1 Artur Lenartowski (90+3).

Żółte kartki: Rafał Grodzicki - Bartłomiej Babiarz, Dalibor Pleva, Wojciech Kędziora.

Czerwone kartki: Rołand Gigołajew (88-niesportowe zachowanie) - Sebastian Ziajka (88-niesportowe zachowanie).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 7 023.

Ruch Chorzów: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Marek Szyndrowski - Kamil Mazek (84. Rołand Gigołajew), Maciej Iwański (90+1. Artur Lenartowski), Patryk Lipski, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk - Eduards Visniakovs (46. Mariusz Stępiński).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Sebastian Ziajka - Emil Drozdowicz, Dalibor Pleva (77. Mario Licka), Tomasz Foszmańczyk (46. Jakub Biskup), Bartłomiej Babiarz (77. Mateusz Kupczak), Dawid Plizga - Wojciech Kędziora.