facebook twitter youtube instagram RSS

Cieślak z szybkim nokautem, Szeremeta i Gargula z wygranymi

Gala w Międzyzdrojach już za nami! Błyskawiczne zwycięstwo w walce wieczoru zaliczył Michał Cieślak, który już w pierwszej rundzie zakończył pojedynek z Jarno Rosbergiem. Cenne zwycięstwa na swoim koncie zapisali również Kamil Szeremeta oraz Tomasz Gargula. Cała zwycięska trójka wystąpi na wrześniowym Polsat Boxing Night, która odbędzie się 26 września w łódzkiej Arenie.

Gala boksu zawodowego w Międzyzdrojach już za nami! Na rozpoczęcie nadomorskiego wydarzenia kibice po raz kolejny zobaczyli w ringu Tomasza Gargulę. Forma pięściarza, który w czerwcu po długiej przerwie powrócił do startów, była wielką niewiadomą, a rywal Sebastian Skrzypczyński postawił naprawdę trudne warunki. Ostatecznie "Tomera" po sześciu rundach zanotował kolejne zwycięstwo na swoim koncie i nadal pozostaje niepokonanym pięściarzem. Kolejny ciężki sprawdzian przed Gargulą już 26 września na Polsat Boxing Night i starcie z Maciejem Miszkiniem.

 

Gargula: Jestem gotowy na walkę z Miszkiniem!

 

Pojedynek Piotra Gudela z Hiszpanem Markiem Vidalem pozostanie w pamięci kibiców na długo, ale przede wszystkim ze względu na skandaliczną decyzję sędziów. Zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego przez większość pojedynków solidnie obijał Polaka, ale nie znalazło to odzwierciedlenia na kartach punktowych. Vidal przed ogłoszeniem werdyktu wzniósł ręce w geście triumfu i po chwili jego ręka powędrowała do góry. Niestety równocześnie z jego dłonią sędzia podniósł do góry rękę Piotra Gudela... Rezultat walki skandaliczny.

 

Piotr Gudel - Marc Vidal. Skrót walki

 

Najcięższy sprawdzian w karierze miał Kamil Szeremeta. Niepokonany na zawodowych ringach pięściarz z Polski kontrolował pewnie poczynania w ringu, ale nie potrafił postawić kropki nad "i" w rywalizacji z Arthurem Hermannem. Niemiecki zawodnik nie był ani demonem szybkości, ani solidnym defensorem, a jednak Szeremeta nie zakończył walki przed czasem. Nie był to najlepszy występ Szeremety i jeszcze sporo pracy przed polskim pięściarzem zanim wejdzie do ringu na Polsat Boxing Night. Tam rywal będzie jeszcze solidniejszy. Dzisiejszy sprawdzian Polak zdał na trójkę z plusem.

 

Na występ Michała Cieślaka w walce wieczoru kibice czekali do późnych godzin, ale nie nacieszyli się jego obecnością zbyt długo. Cieślak błyskawicznie posłał na deski swojego rywala ciosem na wątrobę. Jarno Rosberg powrócił do walki. Niestety, dla Fina, polski pięściarz nie dał mu chwili wytchnienia i walka zakończyła się kilkadziesiąt sekund później. Pas międzynarodowego mistrza Polski powędrował w ręce Michała Cieślaka, a pięściarza w ringu zobaczymy ponownie już 26 września na Polsat Boxing Night!

Wyniki:

Jacek Wyleżoł pokonał Tomasza Króla (55:59, 56:58,57:57)
Artem Karpec pokonał jednogłośnie na punkty Łukasza Janika (60:54, 60:54, 60:54)
Tomasz Gargula pokonał Sebastiana Skrzypczyńskiego (58:55, 59:54, 60:53) przez jednogłośną decyzję sędziów
Marc Vidal zremisował z Piotrem Gudelem decyzją sędziów (76:75, 76:77, 76:77)
Kamil Szeremeta pokonał Arthura Hermanna przez jednogłośną decyzję sędziów (99:93, 97:93, 99:91)
Michał Cieślak pokonał Jarno Rosberga przez nokaut w pierwszej rundzie

20:12

Witamy w relacji na żywo z gali pięściarskiej w Międzyzdrojach!

20:14

Zgodnie z przepisami dzień przed galą odbyła się ceremonia ważenia! Wszyscy zawodnicy wypełnili limity wagowe. Więcej informacji o ważeniu znajdziecie TUTAJ!

20:17

Przypominamy, że dla trzech zawodników dzisiejsze wydarzenie jest sprawdzianem przed Polsat Boxing Night. W Łodzi 26 września wystąpią Michał Cieślak, Tomasz Gargula i Kamil Szeremeta! Co mówił przed walką Cieślak, który wystąpi w walce wieczoru gali w Międzyzdrojach?

 

Cieślak: Chcę błyskawicznie narzucić swój styl walki

22:03

Karta walk gali w Międzyzdrojach:

 

 

22:04

W studiu przed galą Mateusz Borek gości m.in. Tomasza Babilońskiego oraz Krzysztofa Głowackiego, który ma ze sobą mistrzowski pas WBO!

20:35

Mateusz Borek podał informację, że od wtorku dostępne w sprzedaży będą bilety na całą halę łódzkiej Areny. Więcej informacji o Polsat Boxing Night znajdziecie w załączonym poniżej linku:

 

Polsat Boxing Night: Bilety, walki, transmisje!

 

20:38

W pierwszej walce zmierzą się Tomasz Gargula (16-0-1, 5 KO) i Sebastian Skrzypczyński (11-10-2, 5 KO). Pojedynek odbędzie się w kategorii średniej i zaplanowany jest na 6 rund.

20:44

RUNDA 1: Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński

 

Tomasz Gargula powrócił do ringu po ponad dziesięciu latach przerwy 27 czerwca na gali w Krynicy Zdrój. Tam "Tomera" zwyciężył po sześciu rundach przez decyzję z Sebastianem Wywalcem. Jak spisze się dzisiaj?

 

Pierwsza runda przyniosła sporo emocji! Skrzypczyński rozpoczął walkę kilkoma celnymi prawymi sierpowymi, ale Gargula dysponuje twardą szczęką. W otwierającym starciu sporo efektownych wymian. Zobaczymy czy pięściarzom starczy sił na sześć rund.

20:47

RUNDA 2: Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński

 

Gargula pozwala sobie na walkę z opuszczonymi rękami, a to skrzętnie wykorzystuje Skrzypczyński. Gargula odpowiada na ciosy swojego rywala ciosami w różnych płaszczyznach i w połowie rundy posłał Skrzypczyńskiego na deski. Gargula konsekwentnie obijał do końca drugiej rundy swojego przeciwnika i niewiele brakowało, a Skrzypczyński wylądowałby na deskach po raz drugi.

20:51

RUNDA 3: Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński

 

Gargula błyskawicznie ruszył na Skrzypczyńskiego i długimi seriami zadawał mocne ciosy w różnych płaszczyznach. Skrzypczyński powoli zaczyna odczuwać trudy tej rywalizacji i coraz częściej skupia się na defensywie, a rzadko odpowiada uderzeniami na ataki Garguli.

20:56

RUNDA 4: Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński

 

Gargula nie dąży do nokautu, a raczej skupia się na konsekwentnym wypełnianiu planu taktycznego. gargula przejął zdecydowanie inicjatywę, ale pod koniec rundy Skrzypczyński miał swój moment. Zepchnął "Tomerę" do narożnika i wypuścił kilka mocnych ciosów, a niektóre z nich doszły do celu.

21:00

RUNDA 5: Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński

 

Tomasz Gargula zdecydowanie dominował w piątym starciu. Gargula wyprowadził znacznie więcej ciosów celnych, a Skrzypczyński nie odpowiadał na ataki rywala. Przed nami ostatnie starcie. Czyżby kolejne zwycięstwo na punkty Tomasza Garguli?

21:04

RUNDA 6: Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński

 

Skrzypczyński ostatkami sił dotrwał do końca walki i często szukał klinczu. Gargula raz jeszcze w tym pojedynku pokazał, że świetnie czuje się przy linach i kilkukrotnie wyprowadził z tej pozycji serię celnych ciosów. Gargula zaakcenotwał koncówkę walki i może spokojnie oczekiwać na werdykt walki. Obu pięściarzom nie można odmówić woli walki, bo dali z siebie naprawdę wszystko!

21:06

Tomasz Gargula pokonał Sebastiana Skrzypczyńskiego (58:55, 59:54, 60:53) przez jednogłośną decyzję sędziów

21:10

Tomasz Gargula po walce:

 

Miałem w tej walce nie boksować, ale obiecałem wcześniej Tomkowi Babilońskiemu, że tu zawalczę. Gdybym nie był dobrze nastawiony, to mógłbym ten pojedynek przegrać nawet przed czasem. Po walce chwilkę odpocznę i dalej ruszam do przygotowań przed Polsat Boxing Night. Jadę do Nowego Sącza na sparingi i będę ciężko harował. Dostosuję się do każdej taktyki Macieja Miszkinia, bo jestem twardym zawodnikiem!

21:14

Przed nami walka Piotr Gudel (3-1-0) kontra Marc Vidal (4-1-3). Walka w kategorii koguciej na dystansie ośmiu rund.

21:18

RUNDA 1: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Zawodnicy nie tracili czasu na rozpoznanie i od razu ruszyli na wymianę ciosów. Hiszpan dysponuje zdecydowanie większym zasięgiem ramion. Gudel po raz pierwszy mierzy się na dystansie ośmiu rund i zobaczymy jak Polak wypadnie na tle Vidala. Hiszpan zadawał ciosy w wielu płaszczyznach i niektóre z nich zaskakiwały Gudela. Pierwsze starcie raczej dla Hiszpana, ale to dopiero początek walki.

21:23

RUNDA 2: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Od początku prawdziwa wojna! Gudel zwiększył zdecydowanie tempo walki i szukał ostrych wymian. Vidal szukał uderzenia prawym krzyżowym i z upływem kolejnych sekund nadrabiał straty z początku rundy i przejął inicjatywę. Runda chyba również na koncie Hiszpana!

21:26

RUNDA 3: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Gudel zaskoczył lewym sierpowym swojego przeciwnika i posłał Hiszpana na deski. Vidal z trudem powstał z desek i do końca rundy jeszcze zadał kilka znaczących ciosów. Runda poza nokdaunem bardzo wyrównana i bardzo ciekawe jak sędziowie będą ją punktować.

21:30

RUNDA 4: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Ciosy na tułów zadawane przez Hiszpana sieją spore spustoszenie w obronie Polaka. Nie ma żadnych wątpliwości, że po raz kolejny lepiej spisywał się Vidal. Polak ma problem ze skróceniem dystansu i zadaje zdecydowanie mniej ciosów.

21:34

RUNDA 5: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Hiszpan nie dawał chwili na odpoczynek polskiemu pięściarzowi. Marc Vidal cały czas w ataku, a Piotr Gudel szukał coraz więcej klinczu. Kolejny raz Gudel przyjął sporo ciosów na tułów i był bliski pierwszego liczenia. Czy Hiszpan zdoła zakończyć ten pojedynek przed czasem?

 

21:38

RUNDA 6: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Gudel rozpoczął bardzo ofensywnie, ale po raz kolejny nadział się na potworny hak na wątrobę. W każdej akcji Vidal z uporem maniaka szukał szansy w uderzeniach na korpus. Gudel starał się rewanżować Hiszpanowi, ale ten był znacznie precyzyjnieszy. Przed nami już tylko dwie rundy...

21:42

RUNDA 7: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Wydawało się, że Gudel będzie miał więcej do powiedzenia w tym starciu, ale już w połowie przyjął kilka potwornych uderzeń. Niewiele brakowało i Polak powąchałby deski. Jakimś cudem Gudel przetrwał i do końca rundy musiał walczyć z głębokiej defensywy.

21:46

RUNDA 8: Piotr Gudel - Marc Vidal

 

Gudel musiał ruszyć do ataku w ostatniej rundzie i faktycznie Polak ambitnie starał się zmienić losy pojedynku do końca. Vidal jednak radził sobie ze stoickim spokojem z ciosami Gudela. Hiszpan w połowie rundy po raz kolejny ulokował potężny cios na korpusie Polaka, który przyjął uderzenie z grymasem bólu na twarzy. Hiszpan zaakcentował końcówkę serią ciosów. Wydaje się, że zwycięzca może być tylko jeden.

21:48

Marc Vidal zremisował z Piotrem Gudelem decyzją sędziów (76:75, 76:77, 76:77)

21:57

Komentatorzy Janusz Pindera i Andrzej Gmitruk są zniesmaczeni werdyktem, który usłyszeli z ust announcera...

22:04

Reakcja Hiszpana chyba mówi wszystko...

22:06

Przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się gala Polsat Boxing Night, a w walce wieczoru zmierzą się Tomasz Adamek oraz Przemysław Saleta. "Góral" przygotowuje się do pojedynku w Łomnicy, a w ostatnim czasie dołączył do niego Tomasz Drwal. Jak wygląda współpraca Adamka z zawodnikiem MMA? Dobra zabawa to podstawa!

 

PBN: Adamek trenuje z Drwalem (WIDEO)

22:20

Po konferencji Polsat Boxing Night mieliśmy okazję porozmawiaćo przygotowaniach Kamila Szeremety do dzisiejszego pojedynku z Arturem Hermannem. Polak zapewnia, że rywala rozpracował od podszewki!

 

Szeremeta: Byłem zmęczony, ale forma eksploduje

22:25

Przed nami jeszcze dwa pojedynki (Kamila Szeremety i Michała Cieślaka), a w międzyczasie decyzją większości sędziów Jacek Wyleżoł pokonał Tomasza Króla (55:59, 56:58,57:57)

22:39

W studiu prowadzący Mateusz Borek i goście Tomasz Babiloński oraz Krzysztof Głowacki krytykują decyzje sędziów po walce Gudel - Vidal.

 

Tomasz Babiloński:

 

Gudel nie wygrał tej walki, a nawet jej nie zremisował. Jako promotor nie mam wpływu na decyzje sędziów i nie mam zamiaru tłumaczyć ich decyzji.

 

Krzysztof Głowacki:

 

Takie decyzje i takie werdykty zabijają sport!

22:42

Przed nami walka w kategorii średniej Kamil Szeremeta - Arthur Hermann. Walka zakontraktowana na dziesięć rund.

22:44

Arthur Hermann może pochwalić się świetnym rekordem 16-1-0 i aż trzynastoma nokautami! Jedynej porażki urodzony w Kazachstanie pięściarz doznał z rąk polskiego pięściarza - Roberta Talarka na gali, która odbyła się w Londynie.

22:46

Kamil Szeremeta pozostaje niepokonany na zawodowym ringu, a na swoim koncie ma dziesięć zwycięstw. W ostatnim występie pokonał Rafała Jackiewicza na gali w Legionowie.

22:49

RUNDA 1: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Obaj pięściarze walczą z pozycji praworęcznej. Kamil Szeremeta bardzo spokojnie rozpoczął pojedynek i starał się "poczuć" swojego przeciwnika. Polak lewym prostym starał się ustawiać rywala i od czasu do czasu wyprowadzał ciosy proste na tułów. Po jednym z lewych sierpowych Hermann aż obrócił się wokół własnej osi.

22:54

RUNDA 2: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Kamil Szeremeta w swoim stylu walczy bardzo spokojnie schowany za szczelną gardą. Pięściarze dysponują bardzo podobną szybkością, ale Szeremeta przepuszcza ataki swojego przeciwnika i częściej punktuje. Polak ma na razie więcej pomysłów na oszukanie przeciwnika i najprawdopodobniej to na jego konto powędruje ta runda.

22:57

RUNDA 3: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Szeremeta cały czas testuje defensywę swojego przeciwnika. Na razie niemiecki pięściarz dobrze blokuje ciosy na górę, ale ciosy na tułów wyprowadzane przez Polaka dochodzą do celu. Hermann wygląda na boksera bardzo poukładanego, a jednak brakuje mu pomysłu na przechytrzenie Szeremety. Polak na razie rozdaje karty w ringu.

23:01

RUNDA 4: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Szeremeta bardzo oszczędnie korzysta ze swoich sił i nie traci ich na nieprzygotowane akcje. Polak po raz kolejny nie imponował w tym starciu, ale spokojnie zapisał ją na swoim koncie. Czekamy na więcej od Kamila Szeremety!

23:05

RUNDA 5: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Przebieg rundy niewiele różnił się od poprzednich. Trochę brakuje emocji w tym pojedynku, ale pod koniec rundy Szeremeta nieco przyspieszył i zaakcentował starcie.

23:09

RUNDA 6: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Tempo pojedynku nie powala na kolana... Szeremeta wywiera presję na rywalu, który mistrzem defensywy i demonem szybkości nie jest. Polak często rozpoczyna swoje akcje prawym prostym, czym nieco wybija z rytmu Niemca. W ostatnich sekundach Szeremeta dwoma sierpowymi zaznaczył swoją przewagę i po raz kolejny dał sygnał sędziom, że był w  tym starciu lepszy.

23:14

RUNDA 7: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Pod lewym okiem Szeremety pojawiła się mocna opuchlizna, więc niektóre z ciosów muszą dochodzić do celów. Polak jednak imponuje swoim spokojem, częstą zmianą pozycji i świetnymi unikami. Wydaje się, że na ten etap walki więcej sił zachował Hermann.

23:17

RUNDA 8: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Szeremeta imponuje muskulaturą, ale chyba negatywnie przekłada się to na jego szybkość i dynamikę. Polakowi zdecydowanie zaczyna brakować sił, chociaz na minutę przed końcem rundy wystrzelił prawym sierpowym. Hermann lepiej czuje się  w ataku, a nie potrafi sobie radzić walcząc z defensywy. Polak starał się zaakcentować rundę, ale w jego ciosach zabrakło precyzji. Wyrównana runda.

23:21

RUNDA 9: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

Coraz częściej sędzia Leszek Jankowiak upominał Kamila Szeremetę, która ściągał swojego przeciwnika. Wydaje się, że mogło być to wynikiem wzrastającego zmęczenia Polaka. Zarówno z jednej jak i drugiej strony brakowało celnych ciosów i zdecydowanego ataku. Tempo walki w dziewiątym starciu było już naprawdę spacerowe...

23:26

RUNDA 10: Kamil Szeremeta - Arthur Hermann

 

W ostatnim starciu Kamil Szeremeta miał okazję, aby posłać na deski Niemca, ale zabrakło Polakowi siły. Po walce Polak cieszył się ze zwycięstwa i raczej może ze spokojem oczekiwać na werdykt sędziowski, ale nie był to wielki pojedynek w wykonaniu Szeremety...

23:27

Kamil Szeremeta pokonał Arthura Hermanna przez jednogłośną decyzję sędziów (99:93, 97:93, 99:91)

22:04

23:32

Szeremeta po walce:

 

Troszkę niedogrzany wyszedłem do tej walki, bo miałem zacząć wcześniej walkę. Przytkało mnie w pewnym momencie, ale myślę, że ten pojedynek mógł się podobać kibicom. Musiałem uważać na jego cepy, bo miały naprawdę dużo siły! Dużo siły do tej walki robiłem i może dlatego czegoś brakowało?

23:37

Zapraszamy już do oglądania skrótów walk:

 

Piotr Gudel - Marc Vidal. Skrót walki

 

Tomasz Gargula - Sebastian Skrzypczyński. Skrót walki

 

 

 

23:45

Za nami już hymny Finlandii i Polski, a przed nami walka wieczoru Michał Cieślak kontra Jarno Rosberg!

23:46

Stawką pojedynku pas międzynarodowego mistrza Polski.

23:49

RUNDA 1: Michał Cieślak - Jarno Rosberg

 

Błyskawicznie Cieślak wystrzelił lewym sierpowym na wątrobę i posłał na deski Rosberga! Fin wrócił jeszcze do walki, ale Cieślak ruszył na rywala agresywnie i zakończył walkę! Fin nie miał ochoty kontynuować pojedynku...

23:49

Michał Cieślak pokonał Jarno Rosberga przez nokaut w pierwszej rundzie

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij