Porażka Juventusu, debiut Wilczka w Serie A

Juventus Turyn od porażki z Udinese Calcio 0:1 rozpoczął sezon włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To pierwsza przegrana obrońców tytułu na własnym stadionie w Serie A od 6 stycznia 2013 roku. W drużynie Carpi zadebiutował Kamil Wilczek.

Gola dla Udinese zdobył w 78. minucie francuski napastnik Cyril Thereau.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w ekipie z Turynu zaszły spore zmiany. W barwach "Starej Damy" nie grają już Andrea Pirlo, Chilijczyk Arturo Vidal i Argentyńczyk Carlos Tevez. W ich miejsce pozyskano m.in. Chorwata Mario Mandzukica, Argentyńczyka Paulo Dybalę, Niemca Samiego Khedirę czy Simone Zazę.

To nie koniec transferów "Juve", gdyż dyrektor sportowy Giuseppe Marotta zapowiedział, że z Chelsea Londyn ma zostać wypożyczony 27-letni Kolumbijczyk Juan Cuadrado, który jeszcze w lutym grał we włoskiej Fiorentinie.

"W poniedziałek powinno to być +klepnięte+" - powiedział Marotta.

W sobotę udany debiut w Serie A odnotował Wojciech Szczęsny. Bramkarz reprezentacji Polski wystąpił w barwach Romy w zakończonym remisem 1:1 wyjazdowym spotkaniu z Veroną 1:1. Bronił dobrze, zebrał wysokie noty we włoskich mediach, ale był bez szans w 61. minucie. Wówczas mocnym strzałem z niewielkiej odległości pokonał go Serb Bosko Jankovic.

Radość gospodarzy trwała jednak tylko pięć minut. Wyrównującą bramkę dla wicemistrzów kraju uzyskał Alessandro Florenzi.

Z kolei Wilczek zadebiutował w zespole Carpi w przegranym meczu wyjazdowym z Sampdorią 2:5. Były napastnik Piasta Gliwice wszedł na boisko w 56. minucie zmieniając Kevina Lasagne przy stanie 1:5. W drużynie gospodarzy w 83. minucie na boisko wszedł Paweł Wszołek.

Natomiast Empoli z Łukaszem Skorupskim w bramce i Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie przegrało na własnym boisku z Chievo Werona 1:3. Obaj Polacy grali cały mecz.

Nieudanie sezon zainaugurował AC Milan, który przegrał na wyjeździe z Fiorentiną 0:2. Z kolei Inter Mediolan pokonał u siebie Atalantę 1:0.