Hansen show, wielka piłka ręczna i… remis Vive z PSG!

Piłka ręczna

16:16 do przerwy i 32:32 po 60 minutach gry. Potyczka Vive z PSG była niezwykle wyrównana, nie brakowało efektownych zagrań, a szczypiorniści obu drużyn postawili na ofensywę. No i był genialny Mikkel Hansen, który rzucił kielczanom aż 15 bramek!

PSG to istna konstelacja gwiazd, która przed sezonem wzmocniona została jeszcze jedną, chyba najjaśniejszą w postaci Nikoli Karabaticia. W Krakowie Francuza przyćmił jednak Mikkel Hansen, który przy rekordowej 15-tysięcznej publiczności rzucił… 15 bramek. Nie wystarczyło to jednak do pokonania Vive, które było nawet blisko triumfu, ale w ostatnich sekundach do wyrównania doprowadził… Hansen.

Duński rozgrywający rzucał dosłownie z każdej pozycji - z 10 metra, ze skrzydła czy z rzutów karnych i ani bramkarze ani obrońcy nie mieli pomysłu, jak zatrzymać genialnego zawodnika. Kielczanie mieli natomiast swojego Michała Jureckiego, który jak zwykle podrywał kolegów do ataku. Dlatego Vive odrobiło nawet trzybramkową stratę w drugiej połowie i było blisko zwycięstwa po bramce Jachlewskiego! Ostatecznie padł remis 32:32, który nie zadowolił chyba żadnej ze stron!

Vive Tauron Kielce - PSG 32:32 (16:16)