Hamilton wygrał GP Włoch na torze Monza

Moto

Broniący tytułu mistrza świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza. Wcześniej był najszybszy na wszystkich trzech oficjalnych sesjach treningowych i w kwalifikacjach.

Drugi był czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, a trzeci Brazylijczyk Felipe Massa z Williamsa. Czwarte miejsce zajął Fin Valtteri Bottas z Williamsa, a piąte jego rodak Kimi Raikkonen z Ferrari. Raikkonen miał poważne problemy na starcie, który spóźnił i został wyprzedzony przez wszystkich pozostałych kierowców. Później mozolnie odrabiał straty i ostatecznie wywalczył punkty do klasyfikacji generalnej.

Jak wygląda bolid z 1924 roku? Sobierajski: Na tamte czasy to był potwór!

Ogromnego pecha miał wicelider klasyfikacji generalnej Niemiec Nico Rosberg z Mercedesa GP. Na dwa okrążenia przed końcem, gdy zawodnik jechał na trzeciej pozycji, jego bolid zapalił się. Kierowcy nic się nie stało, ale wyścigu oczywiście nie ukończył, uszkodzony samochód służby techniczne usunęły z toru bez konieczności wjazdu samochodu bezpieczeństwa.

Na liście pechowców ponownie znalazł się także dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso z McLarena. Z powodu problemów z silnikiem Hiszpan wycofał się z wyścigu na 51. okrążeniu, gdy jechał na 16. pozycji.

fiwyn1

W klasyfikacji cyklu Hamilton ma 252 pkt i o 53 wyprzedza Rosberga (199). Trzeci jest Vettel - 178 pkt.

Następny wyścig, Grand Prix Singapuru, odbędzie się 20 września.