Pogrom w blasku jupiterów

W zaległym spotkaniu 6. kolejki 1 ligi Chojniczanka Chojnice przegrała z Drutex Bytovią Bytów 1:6. Był to pierwszy dla ekipy z Chojnic mecz na własnym boisku przy sztucznym oświetleniu. Debiut w blasku jupiterów wypadł fatalnie.

Obie ekipy w miniony weekend wygrały swoje mecze wyjazdowe: Chojniczanka wywiozła trzy punkty z Suwałk, a Bytovia ograła w Głogowie lidera tabeli 1 ligi. Spotkanie w  Chojnicach lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 4. minucie po trafieniu Mateusza Klichowicza objęli prowadzenie. Ekipa z Bytowa dominowała w tej części gry: wynik podwyższył Dawid Kort, a na kontaktową bramkę Tomasza Mikołajczaka odpowiedział tuż przed przerwą Łukasz Wróbel. W drugiej połowie gospodarze próbowali odrobić straty, ale końcówka w wykonaniu piłkarzy Bytovii była nokautująca. Hat-tricka skompletował Mateusz Klichowicz, a wynik na 1:6 w doliczonym czasie gry ustalił Janusz Surdykowski - lider tabeli strzelców I ligi.

Drutex Bytovia Bytów zajmuje siódme miejsce w tabeli (12 punktów), Chojniczanka Chojnice jest 12. (10 punktów).

Zaległy mecz 6. kolejki:

Chojniczanka Chojnice - Drutex Bytovia Bytów 1:6 (1:3)

Bramki: 0:1 Mateusz Klichowicz (4), 0:2 Dawid Kort (26), 1:2 Tomasz Mikołajczak (34-głową), 1:3 Łukasz Wróbel (39-głową), 1:4 Mateusz Klichowicz (70), 1:5 Mateusz Klichowicz (80), 1:6 Janusz Surdykowski (90+3).

Żółta kartka - Chojniczanka Chojnice: Piotr Kieruzel, Rafał Grzelak. Drutex Bytovia Bytów: Łukasz Wróbel.

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock). Widzów: 2 000.