Remis drużyny Grosickiego. Polak wszedł w drugiej połowie

Kamil Grosicki pojawił się w 66. minucie w meczu Stade Rennais - OSC Lille, ale tym razem na listę strzelców się nie wpisał. Jego drużyna ostatecznie zremisowała 1:1. Obie bramki padły po przerwie.

Już na początku drugiej połowy gola dla Lille strzelił Sofiane Boufal. Sytuacja gości mocno się skomplikowała, kiedy ich bramkarz Vincent Enyeama obejrzał czerwoną kartkę, a gospodarze mieli wykonywać rzut karny. Po chwili do piłki podszedł Paul-Georges N'Tep, ale bramki nie zdołał zdobyć. Zrobił to niespełna 120 sekund później. Trafienie wyrównujące było także ostatnim w tym meczu. Stade Rennais mimo przewagi liczebnej nie potrafiło przesądzić o wyniku spotkania.

Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Abdoulaye Doucoure. Jego drużyna znajduje się na drugim miejscu w tabel, mają tyle samo punktów co lider Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji w sobotę zmierzą się ze Stade Reims. Lille z siedmioma oczkami plasuje się na dziesiątej lokacie.

Stade Rennais - OSC Lille 1:1 (0:0)

Bramki: N'Tep 74 - Boufal 49.

Stade Rennais: Diallo - Moreira, Mendes, Mexer, Armand, Zeffane (54 Pedro Henrique) - Fernandes, Doucoure (66 Grosicki), Sylla - Sio, N'Tep (81 Boga).

Lille: Enyeama - Soumaoro, Civelli, Basa - Sidibe, Obbadi, Mavuba, Bautheac - Benzia (72 Maignan), Tallo (87 Guillaume), Boufal (75 Corchia).

Żółte kartki: Mendes, Armand, SIo - BOufal, Basa, Mavuca, Bautheac.

Czerwona kartka: Enyeama.