Lech na dnie. Mistrzowie przegrali w Białymstoku

W spotkaniu dziewiątej kolejki ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała z Lechem Poznań 1:0. Mistrzowie Polski ponieśli już siódmą porażkę w tym sezonie i po tej serii spotkań spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Wynik spotkania otworzył Przemysław Frankowski po bardzo dobrej akcji gospodarzy. Fiodor Cernych podał do Jonatana Strausa, ten wrzucił piłkę w pole karne, a tam czekał niepilnowany Frankowski. Strzał głową i po chwili Jasmin Burić wyjmował piłkę z siatki.

Mistrzowie Polski nie zaprezentowali się w Białymstoku dobrze. Byli wyraźnie przygaszeni, choć kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 33. minucie mocny strzał Szymona Pawłowskiego przeleciał obok słupka bramki Bartłomieja Drągowskiego. Paulus Arajuuri w 59. minucie również główkował obok bramki.

Jagiellonia na tle rywali wypadła zdecydowanie lepiej, miała kilka szans na kolejne bramki. Już w 16. minucie gospodarze mogli otworzyć wynik, gdy Piotr Grzelczak zagrał do Konstantina Vassiljeva, ale mocny strzał  Estończyka obronił Jasmin Burić. Znakomitą sytuację w ostatnich minutach spotkania miał Karol Świderski, ale jego strzał głową instynktownie odbił Burić. Lechici próbowali jeszcze szarżować w końcówce meczu, ale uderzenie Arajuuriego nie trafiło w światło bramki rywali.

Mistrzowie Polski rozpoczęli sezon od falstartu. W dziewięciu meczach zgromadzili na koncie zaledwie cztery punkty. Wygrali tylko raz: 2:1 w drugiej kolejce, w meczu z Lechią Gdańsk.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0 (1:0)

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Jonatan Straus - Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Przemysław Frankowski (81. Karol Świderski), Konstantin Vassiljev, Fiodor Cernych (75. Taras Romanczuk) - Piotr Grzelczak (66. Karol Mackiewicz).
Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Dariusz Dudka, Karol Linetty, Gergo Lovrencsics (63. Dariusz Formella), Darko Jevtic (69. Piotr Kurbiel), Szymon Pawłowski - Dawid Kownacki (86. Denis Thomalla).

Bramka: 1:0 Przemysław Frankowski (29)

Żółta kartka: Lech - Karol Linetty, Dariusz Dudka.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 19 177.