1 liga: Skróty meczów 9. kolejki

W 9. kolejce 1 ligi padły aż cztery remisy, a w każdym ze spotkań goście ratowali jeden punkt w ostatnich minutach spotkania. Najwięcej goli zobaczyli kibice w Nowym Sączu, gdzie Sandecja zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 3:3. Zapraszamy na skróty spotkań!

9. kolejka była przełomowa dla piłkarzy Rozwoju Katowice, którzy przerwali serię spotkań bez punktu i ograli przed własną publicznością Wisłę Płock 2:1. W takim samym stosunku wygrał Stomil Olsztyn, który po emocjonującym i kontrowersyjnym meczu zwyciężył Chrobrego z Głogowa.

CF: W KRZYWY(m) zwierciadle. Król Twittera i jego królestwo

Najwyższe zwycięstwo w 9. kolejce odnieśli piłkarze Miedzi Legnica, którzy po nieudanym początku sezonu pomału pną się w górę tabeli. Tym razem pokonali MKS Kluczbork 4:1. W drugą stronę wędrują natomiast gracze z Suwałk. Wigry w ostatnich czterech meczach zdobyli tylko punkt, a ostatnio ulegli Pogoni Siedlce 0:1.

Skróty spotkań w załączonych materiałach wideo.

Wyniki 9. kolejki 1 ligi:

PGE GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Cezary Demianiuk 11 - Michał Nalepa 90

Rozwój Katowice - Wisła Płock 2:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Winiarczyk 13 (k), Patryk Kun 56 - Mikołaj Lebedyński 76

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:0 (1:0)
Bramki: Kamil Kurowski 37

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:1)
Bramki: Arkadiusz Aleksander 20, 53 (k), Mateusz Bartków 64 - Dawid Ryndak 7, Jakub Arak 68, 79

Miedź Legnica - MKS Kluczbork 4:1 (2:0)
Bramki: Grzegorz Bartczak 3, Marquitos 37, Łukasz Garguła 81, Tadas Labukas 87 - Maciej Kowalczyk 78

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Bramki: Irakli Meschia 24 (k), Grzegorz Lech 78 (k) - Damian Byrtek 18

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramki: Adam Duda 23

Drutex Bytovia Bytów - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Wróbel 56 (k), Janusz Surdykowski 68 - Kamil Drygas 26 (k), Sylwester Patejuk 90

Chojniczanka Chojnice - Dolcan Ząbki 1:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Niedziela 68 - Damian Świerblewski 84