Sir Alex Ferguson wyznał przyczynę odejścia Paula Pogby

Piłka nożna
Sir Alex Ferguson wyznał przyczynę odejścia Paula Pogby
fot. PAP

Legendarny trener Manchesteru United zdradził po latach prawdziwy powód odejścia Paula Pogby. Francuz trafił do Juventusu i obecnie jest jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie.

Przygoda Pogby z Manchesterem United była pełna zawirowań. Francuz - mimo młodego wieku - miał o sobie duże mniemanie i liczył na szansę od sir Aleksa Fergusona, zwłaszcza że Manchester narzekał na deficyt klasowych centralnych pomocników. Szkot jednak nie lubił, gdy ktoś próbował mu coś narzucić. Ostatecznie Pogba odszedł z klubu w 2012 roku, a "Czerwone Diabły" otrzymały za niego zaledwie 800 tysięcy euro za wyszkolenie piłkarza. Trafił do Juventusu i praktycznie z miejsca stał się kluczową postacią drugiej linii, a obecnie uchodzi na jednego z najlepszych na świecie.

Teraz Ferguson zdecydował się wyjaśnić, dlaczego zarzucał młodemu piłkarzowi brak profesjonalizmu. Według niego kluczowy był negatywny wpływ agenta Mino Raioli. - Istnieje może ze dwóch agentów, których nie lubię. Mino Raiola jest jednym z nich - napisał w książce. Szkot zaznaczył, że od momentu, kiedy obaj się spotkali, to już mu nie ufał.

Został agentem Ibrahimovica, kiedy ten był w Ajaksie Amsterdam, a Pogbą zajął się już w wieku 18 lat. Z Paulem mieliśmy podpisaną umowę na trzy lata z opcją przedłużenia o kolejny rok i chcieliśmy z tego skorzystać. Wtedy nagle pojawił się Raiola i nasze pierwsze spotkanie skończyło się fiaskiem! Byliśmy jak olej i woda, nasze plany względem piłkarza legły w gruzach, gdyż Raiola tak bardzo wkupił się w łaski zawodnika i rodziny, że ten przeszedł do Juventusu - napisał Ferguson.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze