Bundesliga: BVB straciło punkty, Bayern pozostał na czele

Borussia Dortmund tylko zremisowali na wyjeździe z Hoffenheim 1:1 i stracili pierwsze punkty w Bundeslidze. Po 6. kolejce nie są już liderami tabeli - pierwsze miejsce stracili na rzecz Bayernu Monachium, który odniósł komplet zwycięstw.

Dotychczas BVB wygrała wszystkie spotkania ligowe i za każdym razem zdobyła co najmniej trzy bramki. Przed tą serią spotkań wyprzedzała Bawarczyków lepszym bilansem bramek.

Kołtoń: Lewandowski, czyli sygnał dla pokolenia

Jednak w środę nie potrafiła pokonać Hoffenheim, które pomimo zdobytego punktu spadło na przedostatnią pozycję. Gospodarze objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, gdy na listę strzelców wpisał się Sebastian Rudy, natomiast Borussia wyrównała w 55. minucie, a swojego siódmego ligowego gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Robertowi Lewandowskiemu z Bayernu - we wtorek Polak trafił do siatki VfL Wolfsburg (5:1) pięciokrotnie, a w sumie ma osiem bramek. Rezerwowym dortmundczyków był powracający do zdrowia po kontuzji Łukasz Piszczek, natomiast w ekipie gospodarzy do 63. minuty występował Eugen Polanski.

Pierwsze punkty w sezonie zdobyły Borussia Moenchengladbach oraz VfB Stuttgart. Ten drugi zespół wygrał na wyjeździe z Hannoverem 96 3:1, a cały mecz w bramce gości rozegrał Przemysław Tytoń. Z kolei gol dla gospodarzy padł po akcji rozpoczętej przez Artura Sobiecha, który również grał od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Borussia Moenchengladbach okazała się lepsza od FC Augsburg - 4:2. W Leverkusen Bayer pokonał Mainz 1:0 (Sebastian Boenisch był rezerwowym Bayeru), natomiast Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 2:0 i wskoczyło na trzecie miejsce w tabeli. Ma o trzy mniej od lokalnego i odwiecznego rywala Borussii Dortmund, a prowadzącemu Bayernowi ustępuje o pięć.