1 liga: Remis w derbach Katowic. "Gdzie jest ta GieKSa?!"

GKS Katowice i Rozwój Katowice podzieliły się punktami w derbach, remisując 2:2. Taki wynik z pewnością bardziej ucieszył gości. Kibice gospodarzy byli mocno rozczarowani grą swoich piłkarzy. "Gdzie jest ta GieKSa?!" – skandowali!

Przy Bukowej było ostatnio gorąco. W środę do dymisji podali się trener Piotr Piekarczyk i dyrektor sportowy Grzegorz Proksa. W derbach tego pierwszego zastąpił duet Ireneusz Kościelniak i Janusz Jojko. - W najbliższym meczu drużyna będzie prowadzona w podobny sposób, jednocześnie w ustawieniu bardziej ofensywnym, potencjał tego zespołu na to pozwala - podkreślał Kościelniak.

Rewolucja w GKS-ie Katowice. Pożegnano trenera i dyrektora sportowego

Słowa to jedno, rzeczywistość to drugie... Gospodarze rozpoczęli mecz zgodnie z planem, bo wynik w 11. minucie otworzył Bartosz Iwan. Goście jednak walczyli i nie minęło pół godziny, kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 1:1. Do remisu doprowadził Łukasz Kopczyk, który skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Wróbla. To nie był koniec emocji przed przerwą, bo w 38. minucie bramkę zdobył Oliver Praznovsky.

Na początku drugiej połowy goście zadali kolejny cios. W 55. minucie świetną akcją popisał się Wróbel, który popędził w kierunku bramki ile sił w nogach, po czym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. Niewiele brakowało, żeby podopieczni Mirosława Smyły jeszcze raz skarcili rywala. W 80. minucie rezerwowy Sebastian Gielza trafił w słupek!

Kibice gospodarzy byli zawiedzeni takim tym, co widzieli. "Gdzie jest ta GieKSa?!" – głośno skandowali. Co ciekawe, na trybunach pojawiło się kilku trenerów – Jerzy Brzęczek, Dariusz Dudek, Piotr Stach i Jan Żurek. Prawdopodobnie nowym trenerem GieKSy będzie ten pierwszy. Tuż po meczu wyglądał na załamanego...

GKS Katowice – Rozwój Katowice 2:2 (2:1)

Bramki: Iwan 10, Práznovský 38 - Kopczyk 26, Wróbel 55

GKS Katowice: Mateusz Kuchta - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Práznovský, Rafał Pietrzak - Maciej Bębenek (84. Krzysztof Wołkowicz), Łukasz Pielorz, Wojciech Trochim (63. Filip Burkhardt), Bartosz Iwan (84. Daniel Ciechański), Adrian Frańczak - Grzegorz Goncerz

Rozwój: Bartosz Soliński - Raúl González, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki (76. Bartosz Jaroszek), Łukasz Winiarczyk - Robert Tkocz (69. Damian Mielnik), Kamil Cholerzyński, Michał Gałecki, Tomasz Wróbel, Patryk Kun - Filip Kozłowski (79. Sebastian Gielza)