Na uroczystej gali zjawili się m.in. właściciel telewizji Polsat i twórca kanału Polsat Sport Zygmunt Solorz-Żak, dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita, polscy złoci medaliści mistrzostw świata w siatkówce z 2014 roku na czele z trenerem Stephanem Antigą, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke czy prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

 

Nie zabrakło także tych, którzy na co dzień tworzą Polsat Sport – dziennikarzy, wydawców, realizatorów, operatorów, dźwiękowców, montażystów, kierowników produkcji. Uroczystość poprowadziły nasze gwiazdy – Mateusz Borek i Karolina Szostak.

 

Teraz mkniemy już nie po kryształowe, ale porcelanowe gody. – W kolejnych latach życzyłbym sobie jeszcze większego otwarcia Polsatu Sport na polski sport. Liga angielska czy włoska to miliony euro, które dają rozrywkę, ale niczego nie budują. Pieniądze, które Polsat zainwestował w naszą siatkówkę czy piłkę ręczną, muszą kiedyś dać efekt w postaci poprawy infrastruktury, poziomu sportowego, a co za tym idzie miejsca polskich drużyn w świecie. To oznacza również lepszy polski produkt dla polskiego kibica i w to właśnie warto inwestować – zapowiada Marian Kmita.