Lech na dwóję, Cracovia na piątkę! Mistrz Polski upokorzony w Krakowie

Trwa fatalna passa Lecha Poznań w lidze. Mistrz Polski tym razem poległ w Krakowie, a miejscowa Cracovia zaaplikowała poznaniakom aż pięć bramek! Kolejorz odpowiedział tylko dwoma trafieniami Kaspera Hamalainena. Oznacza to, że Lech nadal jest ostatni w tabeli Ekstraklasy!

By opuścić ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy Lech musiał w Krakowie wygrać, a przy ostatniej formie obu zespołów było to zadanie praktycznie niewykonalne. Cracovia po dwóch porażkach  z rzędu podniosła się z kolan i z Ruchem udowodniła, że pod wodzą Jacka Zielińskiego spisuje się naprawdę dobrze. Na zupełnie innych torach była poznańska lokomotywa, która w lidze spisuje się fatalnie, a w europejskich pucharach także nie wiedzie się jej najlepiej.

Lewy 102... i 103! Bayern zdeklasował Borussię!

W niedzielny wieczór Lech wykoleił się już w pierwszych minutach spotkania. Już pierwsza sytuacja dla Cracovii zakończyła się bramką 18-letniego Bartosza Kapustki, a chwilę później kolejny cios zadał poznaniakom Deniss Rakels, którego uderzenie po rękach Macieja Gostomskiego wpadło do siatki! Jeszcze przed przerwą bramkarza Lecha pokonał strzałem z rzutu karnego Mateusz Cetnarski i mistrz Polski znalazł się na deskach.

Po przerwie piłkarze gospodarze wyszli na murawę nieco rozluźnieni i kosztowało ich to bramkę na 3:1, którą zdobył Kasper Hamalainen. Kolejne dwa słowa należały jednak do Cracovii, a konkretnie dla Erika Jendriska oraz Jakuba Wójcickiego. Kibice spoglądający na tablicę wyników musieli przecierać wtedy oczy ze zdumienia, bo nieczęsto prowadzi się z mistrzem Polski 5:1! Bramkę na otarcie łez zdobył jeszcze dla Lecha Hamalainen, ale po 11. kolejce mistrzowie i tak będą na ostatnim miejscu w tabeli!

Cracovia Kraków - Lech Poznań 5:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Kapustka (1), 2:0 Deniss Rakels (3), 3:0 Mateusz Cetnarski (40-karny), 3:1 Kasper Hamalainen (56-głową), 4:1 Erik Jendrisek (63), 5:1 Jakub Wójcicki (73), 5:2 Kasper Hamalainen (75-głową).

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Sreten Sretenovic, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński (86. Hubert Wołąkiewicz) - Deniss Rakels, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski (64. Marcin Budziński), Bartosz Kapustka (71. Jakub Wójcicki) - Erik Jendrisek.

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora (46. Kebba Ceesay), Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar - Szymon Pawłowski, Łukasz Trałka, Karol Linetty, Kasper Hamalainen, Maciej Gajos (73. Dariusz Formella) - Marcin Robak (46. Darko Jevtic).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 9 324.