Polacy za granicą: Szkoci strzeżcie się - Lewy nadchodzi!

To był kolejny tydzień, który należał do Roberta Lewandowskiego. Polak strzelił trzy bramki w Lidze Mistrzów i dwie w niemieckiej Bundeslidze. Oto nasze cotygodniowe podsumowanie występów naszych piłkarskich asów za granicą.

ANGLIA

Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z Watford FC (1:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) 90 minut w meczu z Tottenham Hotspur (2:2)
Marcin Wasilewski (Leicester) – poza kadrą na mecz z  Norwich City FC  (1:2)
Bartosz Białkowski (Ipswich) – cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Blackburn Rovers (0:2)
Piotr Malarczyk (Ipswich) – cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Blackburn Rovers (0:2)
Tomasz Kuszczak (Birmingham City) – 90 minut w meczu z Leeds United AFC  (2:0)

ARABIA SAUDYJSKA

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – następny mecz: 18 października z Al Ahli SC

BELGIA

Rafał Wolski (KV Mechelen) – został zmieniony w 52 minucie meczu z Charleroi (0:1)
Filip Starzyński (Lokeren) – cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z KV Oostende

CHINY

Mateusz Zachara (Henan Jianye) – wszedł na boisko w 64 minucie meczu z Changchun Yatai (0:0)

CYPR

Adam Marciniak (AEK Larnaca) - 90 minut w meczu z AEL Limassol (1:0)

FRANCJA

Kamil Grosicki (Rennes) – wszedł na boisko w 70 minucie w meczu z AS Monaco (1:1)

HISZPANIA

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) – 90 minut i żółta kartka w meczu z FC Barcelona (2:1) oraz 90 minut w meczu Ligi Mistrzów z Juventus Turyn (0:2)
Cezary Wilk (Real Zaragoza)  – wszedł na boisko w 76 minucie w meczu z Deportivo Alavés (1:0)

HOLANDIA

Arkadiusz Milik (Ajax) – wszedł na boisko w 74 minucie w meczu z PSV Eindhoven (1:2); 81 minut w meczu Ligi Europejskiej z Molde (1:1)
Sebastian Steblecki (Cambuur) – poza kadrą na mecz z Roda JC (1:1)
Filip Kurto (SBV Excelsior) – poza kadrą na mecz z FC Utrecht (1:0)

IZRAEL

Ludovic Obraniak (Maccabi Hajfa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Hapoel Ra'anana (0:2)

NIEMCY

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i dwie bramki w meczu z Borussia Dortmund (5:1) oraz 90 minut i trzy bramki w spotkaniu w Lidze Mistrzów z Dinamo Zagreb (5:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczach z Bayern Monachium (1:5) oraz w spotkaniu Ligi Europy z PAOK Saloniki (1:1)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut w meczu z Hoffenheim (2:2)
Paweł Olkowski (Koeln) – 90 minut w meczu z Schalke 04 (3:0)
Artur Sobiech (Hannover) – zmieniony w 76 minucie przez  Mevlüt Erdinç w meczu z Werder Brema (1:0)
Eugen Polanski (Hoffenheim) – został zmieniony w 70 minucie meczu z VfB Stuttgart (2:2)
Łukasz Załuska (SV Darmstadt) – cały mecz na ławce w meczu z 1. FSV Mainz 05 (2:3)
Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) – cały mecz na ławce w meczu z FC Augsburg (1:1)
Rafał Gikiewicz (Eintracht Brunszwik) – 90 minut i żółta kartka w meczu z 1. FC Union Berlin (2:1)
Adam Matuszczyk (Eintracht Brunszwik) – wszedł na boisko w 86 minucie w meczu z 1. FC Union Berlin (2:1)
Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Fortuna Düsseldorf (3:0)
Mateusz Klich (Kaiserslautern) – cały mecz na ławce w meczu z Fortuna Düsseldorf (3:0)
Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – 57 minut i bramka w meczu FC Sankt Pauli (3:1)
Piotr Ćwielong (Bochum) – poza kadrą w meczu z SpVgg Greuther Fürth (5:0)
Waldemar Sobota (St.Pauli) – 75 minut w meczu z SV Sandhausen (1:3)

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (Estoril) – 90 min w meczu z Vitoria Setubal (0:1)

ROSJA

Maciej Rybus (Terek Grozny) – 90 minut w meczu z Rubin Kazan' (2:1)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) – poza kadrą w meczu z Rubin Kazan' (2:1)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – wszedł na boisko w 87 minucie i otrzymał żółtą kartkę w meczu z  z Ufa (1:1)
Janusz Gol (Amkar) – poza kadrą w meczach z Mordowiją Sarańsk (2:1) Lokomotiv Moskva (0:3)

RUMUNIA

Paweł Golański (ASA Targu Mures) –  poza kadrą na mecz z Botoşani (1:1) - pauzował za czerwoną kartkę

TURCJA

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – poza kadrą na mecz z Gaziantepspor (1:2)
Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor Kulübü) – cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Bursaspor (2:3)

UKRAINA

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – poza kadrą na mecz z FC Vorskla Poltava (4:0)

WŁOCHY

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w meczach z Palermo (4:2) i w Lidze Mistrzów z BATE (2:3)
Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – 90 minut w meczu z Atalanta (3:0)
Kamil Glik (Torino) – 90 minut w meczu z Carpi (1:2)
Kamil Wilczek (Carpi FC 1909) – poza kadrą na mecz z Torino (2:1)
Paweł Wszołek (Hellas Werona) – cały mecz na ławce z Chievo Verona (1:1)
Piotr Zieliński (Empoli) – 90 minut i dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwona) w meczu z US Sassuolo Calcio (1:0)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z US Sassuolo Calcio (1:0)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – cały mecz na ławce z Pescara Calcio (0:1)
Thiago Cionek (Modena) – 90 minut w meczu z Brescia (2:2)