Poznań poza konkurencją! Mistrzowie Polski gromią w meczu na szczycie

Starcie na szczycie tabeli pierwszej ligi hokeja na trawie pomiędzy Grunwaldem Poznań a Pomorzaninem Toruń było w miarę wyrównanym pojedynkiem, ale tylko do przerwy. Wojskowi ostatecznie pokonali wicemistrza kraju aż 5:0.

Dla torunian spotkanie z mistrzem Polski miało być sprawdzianem generalnym przed rundą eliminacyjną Ligi Mistrzów. Pomorzanin 9 października w Hamburgu zmierzy się z Paris St. Germain, a dzień później zagra z drużyną AH&BC Amsterdam. Egzamin wypadł blado, a wynik 0:5 mówi sam za siebie.

Po nieudanym początku ligi, wiatr w żagle chwytają hokeiści AZS AWF Poznań, którzy rozgromili aż 10:1 Ósemkę Tarnowskie Góry. Cztery bramki zdobył Mikołaj Gumny.

Aż 10 goli padło w meczu AZS Politechniki Poznańskiej ze Stellą Gniezno. Gospodarze prowadzili już 3:0, ale przed przerwą goście zmniejszyli straty do 2:3. Druga połowa był zacięta, ale ostatecznie politechnicy zanotowali drugie zwycięstwo w sezonie (6:4).

Na pierwsze punkty liczyli hokeiści HKS Siemianowiczanki, którzy do przerwy remisowali ze Startem Gniezno 2:2. Goście szybko strzelili dwa gole na początku drugiej połowy i drużyna z Siemianowic na dobre ugrzęzła na ostatnim miejscu tabeli.

Następna kolejka rozegrana zostanie za dwa tygodnie.