Tatiana Koszeliewa MVP mistrzostw Europy

Rosjanki triumfowały w mistrzostwach Europy siatkarek i to zwycięstwo znalazło odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych przyznanych po finale turnieju w Belgii i Holandii. Tatiana Koszeliewa została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju i wraz z dwiema innymi podopiecznymi Jurija Mariczewa trafiła do "drużyny marzeń". Zobacz wideo z ceremonii wręczenia nagród.

Tatiana Koszeliewa została wybrana najlepszą zawodniczką zakończonych mistrzostw Europy siatkarek. 26. letnia przyjmująca, która na co dzień reprezentuje barwy Dinamo Krasnodar, była wiodącą postacią swej ekipy. W finale przeciwko Holandii zdobyła 19 punktów dla Rosji. Warto przypomnieć, że ta sama zawodniczka nagrodę MVP mistrzostw Europy zgarnęła na poprzednim turnieju, w 2013 roku w Niemczech i Szwajcarii. W "drużynie marzeń" turnieju obok Koszeliewej znalazły się jeszcze dwie złote medalistki: środkowa: Irina Zariażko oraz libero Anna Małowa.

Koncertowa gra Rosjanek! Holenderki zdemolowane w finale ME

Z drużyny wicemistrzyń Europy - Holenderek wyróżniono dwie zawodniczki: atakującą Lonneke Sloetjes i  przyjmującą Anne Buijs. Pozostałe nagrody zgarnęły: środkowa Eda Erdem Dundar z Turcji oraz znana z występów w Orlen Lidze (Impel Wrocław, Chemik Police) serbska rozgrywająca Maja Ognjenović.