Jagodziński awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata w boksie

Sporty walki

Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) pokonał Bułgara Tinko Banabakowa i awansował do ćwierćfinału wagi 49 kg mistrzostw świata w Dausze. W czwartek boksować będą jeszcze wicemistrzowie Europy Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg).

Debiutujący w zawodach tej rangi Jagodziński zwyciężył brązowego medalistę tegorocznych mistrzostw Europy Banabakowa jednogłośnie na punkty - 29:28, 29:28, 29:28.

W pojedynku, którego stawką będzie medal, podopieczny trenera Zbigniewa Rauby zmierzy się z Filipińczykiem Rogenem Ladonem.

W czwartek o ćwierćfinał rywalizować będą również dwaj pozostali polscy pięściarze uczestniczący w katarskim turnieju: Jabłoński (SAKO Gdańsk) spotka się z Vikasem Krishanem z Indii, a Jakubowski (Zagłębie Konin) z Ukraińcem Geworgiem Manukjanem.

W Dausze bokserzy walczą o medale i kwalifikacje olimpijskie. W zależności od kategorii awans na igrzyska w Rio de Janeiro wywalczy od jednego do trzech pięściarzy. Z wagi ciężkiej Jakubowskiego "bilet" dostanie tylko mistrz świata, z kategorii papierowej Jagodzińskiego - finaliści, a średniej Jabłońskiego - trzech.